Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna


01 cze
2023

Koła ratunkowe to nie dekoracja

Gorzowski Rynek Hurtowy zwrócił się z prośbą o pozostawianie kół ratunkowych na gorzowskich bulwarach w spokoju.

- Koła ratunkowe to nie dekoracja, może komuś uratować życie – przypomina prezes GRH Agata Dusińska.

Jest coraz cieplej i coraz więcej gorzowian i przyjezdnych korzysta z bulwarów. Koła są w kolorze, który przyciąga wzrok.

- To ma być wzrok osoby udzielającej pierwszej pomocy tonącemu, a nie zbieracza pamiątek – dodała.

Dla podniesienia bezpieczeństwa spacerujących po gorzowskich bulwarach już przed pięciu laty liczbę zamontowanych tam kół ratunkowych zwiększono do 14, po siedem na każdym z bulwarów.  

Gorzowski Rynek Hurtowy uzupełnia brakujące czy zniszczone koła, jednak apeluje o szacunek wobec sprzętu, który może być na wagę życia.

czytaj więcej


22 maj
2023

Największy niedzielny obiad

W niedzielę już po raz drugi współorganizowaliśmy Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni”, podczas którego były gotowane i degustowane regionalne potrawy, a wieczorem wystąpiły gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

„Największy niedzielny obiad” rozpoczął się po godzinie 13; członkinie KGW zachęcały do bezpłatnego posmakowania wielu kulinarnych przysmaków; był m.in. bigos, pierogi czy ciasta. Najdłuższa kolejka ustawiła się do stoiska gorzowskiego Zespołu Szkół Gastronomicznych, gdzie serwowano litewski chłodnik oraz marynowaną polędwiczkę.

Na uczestników festiwalu czekało nie tylko pyszne jedzenie, ale także ogromna porcja kulinarnej wiedzy, wybory Miss wdzięku, loterie nagród i atrakcje dla najmłodszych. Żywe reakcje budziły pokazy i warsztaty kulinarne Karola Okrasy, Kuby Steuermarka i Katarzyny Gubały.

Najważniejszy konkurs – z wiedzy o Gorzowie – zorganizował Urząd Miasta, a ufundowane przez nas nagrody – koszyczki z „witaminowymi bombami” – ucieszyły zwycięzców.

Gorzowska edycja „Polski od kuchni” zakończyła się wręczeniem nagród najlepszym uczestnikom festiwalu oraz podziękowaniami dla zaangażowanych w jego organizację. Zwycięzcą gorzowskiej edycji festiwalu zostało KGW z Kłodawy i to ono będzie reprezentować nasze województwo podczas Wielkiego Finału, który odbędzie się na PGE Narodowym.

O godzinie 20.00 rozpoczął się dwugodzinny program gwiazd polskiej sceny muzycznej. Koncert w ramach letniej trasy „Roztańczona Polska” zorganizowała Telewizja Polska. Wystąpili: król Latino Skolim, Filip Lato, Piękni i Młodzi, Andre oraz DJ Adamus. Koncert można było też oglądać na żywo w TVP3.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

czytaj więcej


15 maj
2023

Niedzielny rosół ... na Starym Rynku

Już w najbliższą niedzielę (21 maja) na Starym Rynku odbędzie się wielkie gotowanie. Organizatorzy zapewniają, iż podczas Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni” na gorzowian będzie czekać pyszne jedzenie, ogromna porcja kulinarnej wiedzy, świetna zabawa, niezapomniane przeżycia i ciekawe nagrody.

- Już od godz. 13:00 zapraszamy na Stary Rynek, na największy niedzielny obiad. Zasiądźmy wspólnie do rodzinnego obiadu, poznajmy regionalną kulturę, weźmy udział w konkursach, bawmy się, uczmy - każdy znajdzie coś dla siebie. Od nas nikt nie wyjdzie głodnyzapewniła Agata Dusińska, prezes GRH.

W programie przewidziano pokazy i warsztaty kulinarne Karola Okrasy, Kuby Steuermarka i Katarzyny Gubały. Ponadto zaplanowano prezentację i degustację potraw przygotowanych przez gospodynie z całego województwa lubuskiego, wybory Miss wdzięku, loterie nagród i moc atrakcji dla najmłodszych.

O godzinie 20.00 wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej; Blanka, Skolim, Filip Lato, Piękni i Młodzi oraz DJ Adamus.

- Wstęp wolny, wszyscy będą bardzo mile widziani – zapewnia prezes Dusińska. #ModaNaRynek

Projekt pn. „Moda na rynek” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg VA Brandenburgia- Polska 2014-2020, Funduszu Małych Projektów Euroregionu Pro Europa Viadrina oraz budżetu państwa“, „Redukować bariery- wspólnie wykorzystywać silne strony ”

      

czytaj więcej


15 maj
2023

Jak ugotować szparagi?

Szparagi mają mnóstwo cennych witamin, dlatego warto po nie sięgać jak najczęściej. Tym bardziej, że sezon trwa zdecydowanie za krótko. Przed przystąpieniem do przygotowania dania warto wiedzieć, jak ugotować szparagi, by były miękkie, jędrne i zachowały swoje właściwości.

  • Szparagi umyj i osusz. Odłam zdrewniałe końcówki. Zegnij szparaga w około 1/3 długości od grubszego końca. Sam złamie się w odpowiednim miejscu. Białe szparagi obierz.
  • Szparagi wstaw pionowo do wysokiego garnka. Możesz związać je sznureczkiem lub gumką.
  • Wlej tyle wody, aby główki szparagów wystawały ponad jej powierzchnię.
  • Wsyp 1 łyżeczkę cukru i 1 łyżeczkę soli. Dodaj masło lub oliwę z oliwek.
  • Zielone szparagi gotuj około 5 minut, a białe około 8 minut.
  • Odcedź i odstaw.
  • Ugotowane szparagi dodawaj do różnych dań i podawaj jako dodatek do potraw mięsnych.

czytaj więcej