Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna


01 mar
2024

Rynek króluje!

W piątek (1 marca) pod hasłem „Rynek króluje” rozpoczął się kolejny rok działań Gorzowskiego Rynku Hurtowego, Zespołu Szkół Gastronomicznych i Urzędu Miasta na rzecz zdrowia gorzowian i wsparcia lokalnych producentów żywności. Po sadzonki renety landsberskiej ustawiła się długa kolejka klientów ryneczku przy Jerzego, których częstowano muffinkami z renetą.

- W tym roku nasze działania będziemy organizować pod hasłem „Rynek króluje”; będziemy promować żywność, płody od lokalnych producentów, które w danym miesiącu są na topie. W marcu to będzie reneta landsberska, u nas wyhodowana, szczepiona i sprzedawana, a w kolejnych miesiącach to będą m.in. nowalijki, truskawka, maliny oraz szparag i dynia – poinformowała Agata Dusińska.

Prezes GRH zapewniła, iż i w tym roku nie zabraknie eventów kulinarnych, z udziałem uczniów i nauczycieli gorzowskiego „gastronomika” i przy wsparciu Urzędu Miasta, które w ubiegłych latach cieszyły się wśród gorzowian i klientów ryneczku przy Jerzego bardzo dobrym odbiorem.

- Już niedługo Wielkanoc i już niedługo będziemy na ryneczku gotować dla państwa potrawę wielkanocną. W tym roku będziemy zapraszać mieszkańców do wspólnego gotowania, bo ta forma sprawdziło się nam przy otwarciu hali Areny Gorzów, kiedy to w warsztatach lepienie pierogów, prowadzonych przez Pascala Brudnickiego, wzięło udział kilkaset osób – zapewniła Agata Dusińska

- W tym roku będziemy uczyć gotować w plenerze. Już po raz trzeci planujemy największy obiad w województwie lubuskim, podczas Festiwalu Kół Gospodyń wiejskich „Polska od Kuchni” – dodał prezes GRH.

Klienci ryneczku przy Jerzego mogli w piątek spróbować muffinek z renetą, które przygotowali i serwowali uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych oraz kupić jedną z „wizytówek” miasta – sadzonkę renety landsberskiej. Nabywcy, do każdego drzewka, dostali certyfikat pochodzenia oraz wskazówki dotyczące hodowli tej „gorzowskiej” jabłoni. Kolejna okazja do kupna sadzonek tego drzewka będzie dopiero jesienią.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

czytaj więcej


28 lut
2024

Zapraszamy w piątek!

W najbliższy piątek (1 marca), zapraszamy na ryneczek przy Jerzego. Gorzowski Rynek Hurtowy, Zespół Szkół Gastronomicznych i Urząd Miasta Gorzowa zainaugurują kolejny rok działań na rzecz zdrowia gorzowian i wsparcia lokalnych producentów. 

Harmonogram tegorocznych działań zapowiada się równie atrakcyjnie jak w latach poprzednich (zaprosimy m.in. na gotowanie i degustację potraw przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem czy Festiwal Dyni i Chryzantemy jesienią), ale zaplanowano też kilka nowości, o których opowie prezes GRH Agata Dusińska. Zapraszamy o godzinie 9.00.

Przy okazji uroczystej inauguracji kolejnego roku współpracy GRH, „Gastronomika” i Urzędu  Miasta będzie możliwość kupienia sadzonek renety landsberskiej oraz degustacji muffinek - ciasteczek z renetą, które przygotują uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych. Nabywcy, do każdego drzewka, dostaną certyfikat pochodzenia oraz wskazówki dotyczące hodowli tej „gorzowskiej” jabłoni.

czytaj więcej


14 lut
2024

Las czerwonych serc

W środę, w Walentynki, w samym centrum Gorzowa pojawił się „las czerwonych serc” z 250 balonów. Do każdego było dołączone słodkie, soczyste jabłko, dostarczone przez Gorzowski Rynek Hurtowy.

By jeden z balonów móc zabrać do domu, mieszkańcy musieli wypełnić bilecik dołączony do każdego; napisać za co warto kochać Gorzów i zostać w nim na zawsze. Mimo  opadów deszczu, spragnionych czerwonych serc na Starym Rynku nie zabrakło.

  

czytaj więcej


08 lut
2024

Ostrzeżenie przed ptasią grypą

W związku z rozporządzeniem Wojewody Lubuskiego, w którym miasto Gorzów Wielkopolski i powiat gorzowski zostały uznane za obszar zagrożony HPAI – wysoce zjadliwą ptasią grypą, przy wejściach na teren naszego targowiska zostały umieszczone tablice ostrzegawcze.

W rozporządzeniu Wojewody zostały wprowadzone nakazy oraz zakazy dotyczące hodowli, przemieszczania oraz handlu drobiem oraz produktami drobiowymi.

Jak dotychczas nie stwierdzono na świecie ani jednego przypadku zakażenia wirusem HPAI/H5N8 przez człowieka, biorąc jednak pod uwagę dużą zmienność wirusów grypy, wskazana jest pewna ostrożność, szczególnie u osób zawodowo mających kontakt z drobiem i ptakami dzikimi.

Zaleca się stosowanie rutynowych zasad higieny, takich jak mycie rąk ciepłą wodą z mydłem oraz unikanie bezpośredniego kontaktu z drobiem chorym, padłym ptactwem dzikim oraz przedmiotami, na których znajdują się ślady ptasich odchodów.

czytaj więcej


07 lut
2024

Pączki Magdy Gessler

W związku ze zbliżającym się tłustym czwartkiem (8 luty 2024) przychodzimy z pomocą tym, którzy nie mają sprawdzonego przepisu na pączki, a chcą je zrobić sami w domu!

Każdy wie, że pączki Magdy Gessler w jej restauracji dochodzą do horrendalnych cen. Mamy więc dla was alternatywę, by nadal zjeść niesamowicie smaczne pączki, przy dużo niższych kosztach!

czytaj więcej