Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna


14 lis
2019

Pij jarmuż! Będziesz wielki!

Korzystając, że mamy właśnie najlepszy okres na jarmuż i bardzo łatwo go kupić, polecamy jarmużowy koktajl, pełen całej gamy witamin, minerałów, błonnika i omega-3. Promowane powyższym hasłem mleko może mu tylko pozazdrościć 🙂

Na początku polecamy zrobić małą porcję, zobaczycie, czy koktajl Wam odpowiada i ew. dostosujecie do swoim preferencji, dodając więcej lub mniej jabłek – lub dodając odrobinę banana 🙂

– 50 g jarmużu
– 150 g jabłek (1 duże jabłko)
– 100 ml wody

Przepis na 2 litry koktajlu:
– 300 g jarmużu
– 900 g jabłek (po pokrojeniu)
– 600 ml wody

Całość dokładnie blendujemy i gotowe 🙂

Jak wiele witamin i minerałów możecie się spodziewać po wypiciu na śniadanie takiej porcji?

Z 2 litrów otrzymujemy 615 kcal – koktajl może być śmiało daniem obiadowym, jest bardzo syty.

czytaj więcej


07 lis
2019

Bezpieczniej na targowisko

Głównie z myślą o bezpieczeństwie osób odwiedzających targowisko przy Jerzego na ulicy Woskowej powstało przejście dla pieszych. Wymalowano tzw. zebry oraz ustawiono z obu stron znaki drogowe, ostrzegające kierowców.

Przejście będzie szczególnie przydatne dla osób, które przyjeżdżają „na ryneczek” komunikacją miejską. Z przystanku na ulicy Grobla, aby dotrzeć na targowisko, muszą one przejść przez bardzo ruchliwą ulicę Woskową. Teraz to będzie o wiele łatwiejsze i bezpieczniejsze.

czytaj więcej


05 lis
2019

Koła służą do ratowania życia

W ubiegłym roku, dla podniesienia bezpieczeństwa spacerujących po gorzowskich bulwarach, liczbę zamontowanych tam kół ratunkowych zwiększono do 14; siedem znajduje się na bulwarze wschodnim, tyle samo na zachodnim.

Zamontowane nad brzegiem Warty koła ratunkowe nadal budzą zainteresowanie wandali.

- Bardzo prosimy, aby ich nie niszczyć, nie zabierać do domu i nie wrzucać do rzeki; to nie zabawki a przedmioty, które mogą uratować ludzkie życie – zaapelował Jerzy Kowerczyk z Gorzowskiego Rynku Hurtowego, który jest administratorem nadwarciańskich bulwarów.

- Szanujmy naszą wspólną własność; bo może być tak, że kiedy koła ratunkowe będą potrzebne, to nie będzie ich na swoim miejscu, bo ktoś zabrał, bo ktoś zniszczył dla zabawy  – dodał.

Gorzowski Rynek Hurtowy będzie uzupełniał brakujące czy zniszczone koła i apeluje o szacunek wobec sprzętu, który jest na wagę życia.

czytaj więcej


04 lis
2019

Wybór owoców zależy od pory roku i mody

Trzy pytania do Elwiry Pawelec-Rudnickiej, kierowniczki rozwoju firmy PW Agro-Duet:

- Jako społeczeństwo zaczynamy doceniać walory odżywczo-zdrowotne owoców i warzyw?

- Tak, wyraźnie to można zaobserwować. Nie potrafię oczywiście procentowo stwierdzić, jak znacząco zmieniło się podejście Polaków do zdrowej żywności, ale widać wyraźnie, że zachłyśnięcie się zachodnim modelem odżywianie powoli mija. Szczególnie jeżeli mówimy o fast foodach. Coraz szersze grono naszych klientów stawia na ,,eko’’, chętniej sięga po bardziej naturalną żywność. Ważne jest też, że wszelkie wspomagacze, bez których dzisiaj nie byłoby praktycznie produkcji owoców i warzyw, są poddawane stałej i szczegółowej kontroli. Trzeba przyklasnąć takim działaniom przede wszystkim ze względów zdrowotnych.

czytaj więcej