Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna


17 gru
2021

Gorzów blisko świąt

Do świąt coraz bliżej. W piątkowy wieczór na Starym Rynku, w trakcie jarmarku bożonarodzeniowego, mieliśmy kolejną odsłonę współpracy Gorzowskiego Rynku Hurtowego z Zespołem Szkół Gastronomicznych; my dostarczyliśmy świeże produkty, a uczniowie „gastronomika”, pod okiem swoich nauczycieli, ugotowali najbardziej popularną wigilijną potrawę – barszcz.

Podczas gotowania prezes GRH Agata Dusińska zaprosiła do ostatnich przedświątecznych zakupów. Ryneczek przy Jerzego zaprasza w każdy poniedziałek, środę i piątek oraz w soboty.

Gdy barszcz był gotowy, na scenie pojawił się gospodarz wydarzenia prezydent miasta Jacek Wójcicki wraz z gośćmi: wojewodą lubuskim Władysławem Dajczakiem, przewodniczącym Rady Miasta Gorzowa Janem Kaczanowskim i proboszczem parafii katedralnej ks. Zbigniewem Kobusem. Prezydentowi na scenie towarzyszyli też radni miejscy i wojewódzcy.

Ze sceny popłynęły bożonarodzeniowe życzenia dla mieszkańców. Prezydent Jacek Wójcicki wraz z gośćmi życzył mieszkańcom spokoju, radości, ale przede wszystkim zdrowia i cierpliwości w trudnym czasie pandemii.

- Życzę Państwu na te święta dużo radości, spokoju, ale przede wszystkim cierpliwości w trudnym czasie pandemii. Razem uda nam się pokonać wszelkie trudności – powiedział prezydent Wójcicki.

Po życzeniach na scenie pojawił się zespół Sound’n’Grace - gwiazda wieczoru.

czytaj więcej


16 gru
2021

Świąteczna skrzynka, pełna warzyw i owoców

Gorzowski Rynek Hurtowy uruchomił akcję „świąteczna skrzynka”; od 1 do 20 grudnia będzie można zamówić skrzynkę pełną świeżych warzyw i owoców od sprzedających na ryneczku przy Jerzego, którą dostarczymy do domu zamawiającego kilka dni przed Wigilią.

- Pomagamy lokalnym producentom, ponieważ mają problem ze sprzedażą swoich produktów. Gospodarstwa te przegrywają z ofertą dużych sieci handlowych. Ponadto u nas warzywa i owoce zawsze są świeże, prosto od producenta, a dostawa jest bezpłatna, pod drzwi odbiorcy i przy transporcie zachowujemy wszelkie standardy bezpieczeństwa – podkreśliła prezes GRH Agata Dusińska.

Zamówienia będzie można składać od 1 do 20 grudnia, bezpłatną dostawę zaplanowano na 16, 20, 21 lub 22 grudnia.

Zamówienia należy składać mailem (grh@grh.pl), powinny zawierać ilość i nazwę skrzynki oraz dokładny adres i numer kontaktowy dostawcy.

Skrzynka świąteczna dla dwojga zawiera: ziemniaki (2,5 kg), marchew (1 kg), buraki (1 kg), cebulę (1 kg), pomidory (1 kg), ogórek (0,7 kg), sałatę – (1 szt.), paprykę (1 szt.), pietruszkę (0,6 kg) seler (1 szt.), szczypiorek (1 pęczek), koper (1 pęczek), natkę pietruszki (1 pęczek), czosnek (1 szt.), jabłka (1,5 kg), mandarynki (1,5 kg), pomarańcza (1,5 kg) oraz chrzan (1 szt.). Cena 129 zł.

Skrzynka świąteczna rodzinna zawiera: ziemniaki (4kg), marchew (2 kg), buraki (2 kg), cebulę (2 kg), pomidory (2 kg), ogórek (1 kg), sałatę (2 szt.), paprykę (3 sztuki - żółta, zielona i czerwona), pietruszkę (1 kg), seler (1 szt.), szczypiorek (1 pęczek), koper (1 pęczek), natkę z pietruszki (1 pęczek), czosnek (2 szt.), jabłka (2 kg), mandarynki (3 kg), pomarańcza (2 kg) oraz chrzan (1 szt.). Cena 189 zł.

Płatność gotówką, przy odbiorze. Nie ma możliwości zmiany składu skrzynki.

- Nie masz możliwości zrobienia zakupów? Zrobimy je za Ciebie. Dbajmy o siebie nawzajem! – zaapelowała prezes Dusińska.

czytaj więcej


08 gru
2021

Wszystkiego najlepszego kupcom!

Z okazji przypadającego 8 grudnia Dnia Kupca Gorzowski Rynek Hurtowy wszystkim sprzedającym na ryneczku przy Jerzego życzy wszelkiej pomyślności, satysfakcji z pracy, jak największych utargów przez cały rok i wielu zadowolonych klientów.

Zawód kupca jest znany od starożytności. Na przestrzeni lat zmieniał się on zależnie od potrzeb społeczeństwa i uwarunkowany był różnymi czynnikami. Jednak jak podkreślają doświadczeni kupcy, ich praca nigdy do łatwych i lekkich nie należała.

Dzień Kupca ustanowiono podczas pielgrzymki na Jasną Górę w 1937 roku. Dopiero po 52 latach, w 1989 roku, zaczęto to święto obchodzić corocznie.

czytaj więcej


24 lis
2021

Dzień Buraka

Nawet tak pospolite warzywo jak burak ma swoje święto – przypada ono na 24 listopada. To jedno z najbardziej „polskich” warzyw. Chociaż niepozorny i mało doceniany, burak jest jednym z najzdrowszych warzyw, jakie możemy dodawać do naszego jadłospisu.

Zawiera potas potrzebny do utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi i zdrowia układu nerwowego, foliany, które zwalczają wolne rodniki i produkują krew i wiele witamin. W samym buraku znajdziemy witaminy z grupy B, a w liściach witaminy A i C. Oczywiście najbardziej znaną zaletą buraka jest jego zawartość żelaza, dlatego powinny go spożywać osoby z anemią. Do tego są dietetyczne i zawierają błonnik. Burak rośnie w Polsce, co też za nim przemawia – możemy spożywać je na świeżo i są łatwo dostępne.

Burak kojarzy nam się z klasykami, takimi jak barszcz, chłodnik czy sałatka z buraczków do zrazów. Jest to jednak na tyle różnorodne warzywo, że można się z nim zabawić w kuchni. Bardzo zdrowy jest sok z buraka, który można połączyć z marchwią czy jabłkiem. Burak świetnie się sprawdzi w nowoczesnej kuchni – można go dodać do czerwonego risotto, zrobić z niego carpaccio i podać z camembertem albo w sałatce z roszponką i fetą. Moda na produkty fermentowane przyniosła nam nawet buraki kiszone.

czytaj więcej