Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna


28 wrz
2021

Dzień Jabłka

Obchodzony we wtorek (28 września) Międzynarodowy Dzień Jabłka jest istotny dla Polaków, ponieważ przypomina nam, jak wartościowy jest dla nas ten rodzimy owoc. Warto skusić się więc na chociaż jedną sztukę lub wykorzystać jabłka w inny sposób, na przykład przygotowując potrawy z ich dodatkiem. Szarlotki, dżemy, tarty, naleśniki. Opcji jest naprawdę sporo!

Jabłko zawiera mnóstwo cennych witamin oraz błonnika. Pozytywnie wpływa na odporność, regenerację organizmu, trawienie, zęby, a poza tym zmniejsza ilość cholesterolu oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia miażdżycy.

I ważna informacja z tej okazji; w najbliższy piątek na ryneczku przy Jerzego rozpoczynamy sprzedaż renety landsberskiej.

czytaj więcej


25 wrz
2021

Jubileusz Gastronomika

Jubileusz „gastronomika”

Uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych wraz z gorzowianami świętowali w sobotę na Starym Rynku jubileusz 75-lecia istnienia. Uczniowie i nauczyciele popularnego „gastronomika” zaprosili mieszkańców miasta do wspólnego gotowania, do wspólnej zabawy, pokazali że bardzo szybko i prawie z niczego można wyczarować smaczne i zdrowe przekąski i posiłki, o czym wszyscy mogli przekonać się podczas degustacji.

Nie mogło i nas tam zabraknąć; jako urodzinowy prezent dostarczyliśmy sadzonki renety landsberskiej, drzewka które jest jednym z symboli naszego miasta i które wkrótce – jak każdej jesieni – będziemy sprzedawać na ryneczku przy Jerzego. Drzewka zostały głównymi nagrodami w konkursach i o ich zdobycie rozegrały się prawdziwe boje.

Z „gastronomikiem” działamy wspólnie od wielu lat (może na przykład pamiętacie gotowanie i degustację barszczu gorzowskiego na ryneczku?), a od września ubiegłego roku mamy umowę o współpracy, której patronuje prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki. Umowa to tylko papier, ale nam naprawdę świetnie działa się razem; razem wymyślamy kolejne eventy, my dostarczamy produkty, najczęściej owoce i warzywa, a przyszli mistrzowie kuchni, pod okiem swoich nauczycieli, przygotowują przesmaczne i bardzo zdrowe jedzenie, którym częstowaliśmy m.in. gorzowskie mamy, kierowców MZK, pierwszoklasistów, uczestników cyklu „Dobry wieczór Gorzów", a ostatnio w kubeczki pełne owoców zaopatrzyliśmy pionierów miasta, którzy wyjechali do miejscowości Długie na wspomnienia o pierwszych miesiącach miasta po zakończeniu II wojny światowej.

Jubilatom, nauczycielom, uczniom i ich rodzicom, życzymy wszystkiego najlepszego! Cieszymy się, że jesteście i że znów zobaczymy się na ryneczku przy Jerzego!

czytaj więcej


22 wrz
2021

Dzień Stefanii

W środę na całym świecie był obchodzony Dzień Nosorożca. Swoje święto obchodziła i Stefania - jeden z symboli naszego miasta. Z tej okazji zaprosiła najmłodszych gorzowian z rodzicami do ogrodów Muzeum Lubuskiego, gdzie odbył się urodzinowy piknik z czerwonym dywanem, balonami, watą cukrową i upominkami dla wszystkich gości. Głównym punktem świętowania był spektakl NOSO-ROŻEK. Oczywiście nie mogło zabraknąć smacznych i zdrowych jabłek, które dostarczyliśmy od lokalnych sadowników. #RokWarzywiOwoców

czytaj więcej


22 wrz
2021

Jabłko za korzystanie z komunikacji miejskiej

22 września z okazji Światowego Dnia bez Samochodu przejazd komunikacją miejską w Gorzowie był bezpłatny. Pasażerów kursującego tylko tego dnia zabytkowego tramwaju, tzw. Helmuta (na trasie „jedynki”) oraz wiekowego Jelcza M11 (na linii 101), czekała niespodzianka od Urzędu Miasta i Gorzowskiego Rynku Hurtowego; otrzymali najnowsze gorzowskie wydawnictwo „Spacerownik po mieście” oraz dorodne jabłka od lokalnych sadowników. #RokWarzywiOwoców

czytaj więcej


21 wrz
2021

Owoce dla pionierów miasta

W poniedziałek spod Urzędu Miasta do ośrodka w Długiem – jak co roku - wyjechała grupa Pionierów Miasta Gorzowa, Dzieci Wojny i podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie. To kolejna inicjatywa, adresowana do najstarszych mieszkańców Gorzowa, w ramach działań „ocalić od zapomnienia”. Tym razem grupie ponad 50 seniorów podróż uprzyjemniły kubki pełne owoców, ufundowane przez Gorzowski Rynek Hurtowy S.A., a przygotowane przez uczniów „gastronomika”. #RokWarzywiOwoców

czytaj więcej