Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna


19 gru
2020

Do gorzowian trafiły zestawy do barszczu

Przez cztery dni pasażerowie świątecznego tramwaju oraz gorzowianie, którzy odwiedzili centrum miasta, otrzymywali ufundowane przez nas zestawy do „Barszczu po gorzowsku”, do których były dołączone przepisy świąteczne na tę zupę od szefa kuchni, ambasadora kampanii Gorzów #Stąd Jestem Pawła Salamona.

W zestawie znajdowały się podstawowe składniki do ugotowania barszczu. Wszystkie warzywa i owoce pochodziły od lokalnych dostawców i sprzedawców z ryneczku przy Jerzego.

W ubiegłym roku Paweł Salamon, szef kuchni i ambasador miasta w kampanii GORZÓW #Stąd Jestem, wspólnie z Krzysztofem Marciniakiem, również szefem kuchni, „barszcz po gorzowsku” ugotowali dla mieszkańców tuż przed Bożym Narodzeniem, podczas dnia targowego na ryneczku przy Jerzego.

W tym roku, z uwagi na ograniczenia epidemiczne, wspólnego gotowania i degustacji nie było, ale przygotowaliśmy dla mieszkańców zestawy, z których można barszcz ugotować samemu, w domu.

Smacznego, do zobaczenia na ryneczku!

 

czytaj więcej


07 gru
2020

Zestawy do "Barszczu po gorzowsku"

W poniedziałek pasażerowie świątecznego tramwaju oraz gorzowianie, którzy odwiedzili centrum miasta, otrzymywali ufundowane przez Gorzowski Rynek Hurtowy zestawy do „Barszczu po gorzowsku”, do których były dołączone przepisy świąteczne na tę zupę od szefa kuchni, ambasadora kampanii Gorzów #Stąd Jestem Pawła Salamona.

W zestawie znajdowały się buraki, jabłka, seler, pietruszka i chrzan, podstawowe składniki do ugotowania barszczu. Wszystkie warzywa i owoce pochodziły od lokalnych dostawców i sprzedawców z ryneczku przy Jerzego.

Kolejne zestawy do „Barszczu po gorzowsku” zostaną przygotowane tuż przed świętami Bożego Narodzenia (trzy dni - od 16 do 18 grudnia). Wtedy również możliwość ich otrzymania będą mieli pasażerowi świątecznego tramwaju.

W ubiegłym roku Paweł Salamon, szef kuchni i ambasador miasta w kampanii GORZÓW #Stąd Jestem, wspólnie z Krzysztofem Marciniakiem, również szefem kuchni, „barszcz po gorzowsku” ugotowali dla mieszkańców tuż przed Bożym Narodzeniem, podczas dnia targowego na ryneczku przy Jerzego.

W tym roku, z uwagi na ograniczenia epidemiczne, wspólnego gotowania i degustacji nie będzie, ale Gorzowski Rynek Hurtowy przygotował dla mieszkańców zestawy, z których można barszcz ugotować samemu, w domu.

czytaj więcej


02 gru
2020

Coraz bliżej do świąt …

Co roku w okresie przedświątecznym Miasto wspólnie z Gorzowskim Rynkiem Hurtowym i wieloma miejskimi instytucjami przygotowuje wydarzenia i atrakcje, które mają przybliżyć mieszkańcom świąteczny klimat i umilić oczekiwanie na ten wyjątkowy w roku czas.  

Przekazanie świątecznych choinek podopiecznym miejskich placówek opiekuńczo-wychowawczych to kontynuacja działań z ubiegłego roku. Partnerem akcji jest Gorzowski Rynek Hurtowy. W piątek 4 grudnia dziewięć miejskich placówek otrzyma w prezencie choinki, gotowe do udekorowania na święta. To prezent od Prezydenta Miasta dla najmłodszych, którzy świąteczny czas będą spędzać bez rodzin lub daleko od nich.

Od 16 grudnia, przez trzy dni (do 18 grudnia włącznie) od Gorzowskiego Rynku Hurtowego będzie można otrzymać zestaw do „Barszczu po gorzowsku” wraz z przepisem świątecznym od szefa kuchni, ambasadora kampanii Gorzów #Stąd Jestem Pawła Salamona. Świąteczne zestawy będą wręczane pasażerom świątecznego tramwaju oraz gorzowianom, którzy będą odwiedzać centrum miasta.

czytaj więcej


01 gru
2020

Grudzień w ogrodzie

W grudniu owoce i warzywa leżą już w skrzynkach w przygotowanym do ich przechowywania pomieszczeniu. Należy do nich zaglądać, sprawdzając, czy niektóre nie zgniły. Jeśli na takie trafimy, koniecznie trzeba je wyrzucić, by nie zarażały pozostałych egzemplarzy. Te najbardziej dojrzałe owoce warto przeznaczyć do konsumpcji lub na zimowe przetwory.

Należy pamiętać, że w pomieszczeniu, w którym przechowujemy warzywa i owoce, powinna panować temperatura tylko nieznacznie przekraczająca poziom 0°C oraz duża wilgotność powietrza. Pomieszczenie należy też regularnie wietrzyć.

W grudniu należy sprawdzić, czy dobrze zabezpieczyliśmy w poprzednich miesiącach drzewka i krzewy owocowe przed mrozem i chłodzącym wiatrem. Jeśli kopczyki wokół pni zostały rozmyte, należy ponownie je usypać.

Po pierwszych przymrozkach, ale zanim nastaną jeszcze duże mrozy – czyli najczęściej na początku miesiąca, możemy pobrać zrazy do szczepienia. Oznacza to ścięcie pędów drzewek owocowych. Do takiej metody nadają się o tej porze roku pędy czereśni, brzoskwini, gruszy oraz moreli. Zebrane zrazy należy związać w pęczki oraz włożyć do dołka z piaskiem, a następnie przysypać.

Na początku zimy, czyli w ostatnich dniach grudnia można dokonać bielenia pni drzew owocowych. Pozwoli na zapobiec pękaniu kory. Przełom chłodnych pór roku to również czas ochrony drzew i krzewów przed gryzoniami i zającami, które mogą niszczyć korę. W tym celu należy na pnie nałożyć osłonki sadownicze.

czytaj więcej