Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna


26 maj
2021

Zdrowy i smaczny Dzień Mam

Miasto Gorzów, Gorzowski Rynek Hurtowy i uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych przygotowali w środę dla gorzowskich mam, w dniu ich święta, ponad 100 zdrowych kanapek, a na Starym Rynku pojawiła się foto niespodzianka - instalacja z kwiatów, tworząca „kwietną łąkę”.

W produkcję kanapek zaangażowali się uczniowie „gastronomika”, a o składniki do ich przygotowania zadbali pracownicy Gorzowskiego Rynku Hurtowego. Zdrową przekąskę otrzymały mamy, które w południe pojawiły się na Starym Rynku, a wcześniej w parku Górczyńskim.

- Chcemy, by nawyk spożywania świeżych warzyw i owoców był elementem diety jak największych grupy gorzowian, a przy okazji przypominamy o tym, że na ryneczku przy Jerzego mamy największy wybór zdrowych produktów od lokalnych producentów - podkreśliła prezes GRH Agata Dusińska.

Pieczywo do kanapek dostarczyła mająca stoisko na ryneczku firma Anny Urbańskiej Tradycja.

Zdrowe, warzywne kanapki zostały przygotowane w ramach ogłoszonego przez ONZ Międzynarodowego Roku Owoców i Warzyw. Każdego miesiąca GRH, razem z gorzowskim „gastronomikiem”, będą zaskakiwać mieszkańców zdrową inicjatywą, która przypomni znaczenie warzyw i owoców w naszej codziennej diecie.

czytaj więcej


26 maj
2021

Z okazji Twego święta, Mamo
życzymy Ci zdrowia, sił i codziennej radości
wraz ze słowami największej wdzięczności.
Za wszystkie dla nas trudy i starania
dziękujemy!!!

czytaj więcej


19 maj
2021

Kupuj lokalnie, wspieraj lubuskich producentów

Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego kontynuuje akcję ,,Wspieraj Lubuskich Producentów. Kupuj lokalnie”. Dołączamy do akcji i zachęcamy Was do kupowania lokalnych produktów od Lubuskich Producentów.

     Odwiedzajcie targowiska miejskie i punkty sprzedaży produktów regionalnych – znajdziecie tam zdrowe i lokalne produkty

     Wejdźcie na grupę na Facebooku Bazarek Lubuski, poświęconą kupnie i sprzedaży produktów regionalnych – regionalne produkty możecie zakupić również bez wychodzenia z domu!   

     Jeżeli jesteście Producentami produktów spożywczych, bądź rękodzielniczych, działacie na terenie województwa lubuskiego i chcielibyście uświadomić Waszych klientów, że wytwarzacie na terenie naszego regionu, to wystąpcie o Certyfikat Producenta Lubuskiego https://lcpr.pl/certyfikat-producent-lubuski/

     Wspierajmy Lubuskich Producentów, Kupujmy lokalnie!  #RokOwocówiWarzyw

 

czytaj więcej


14 maj
2021

Zimna Zośka nie taka zimna

"Zimni ogrodnicy" i "zimna Zośka" to określenia znane głównie starszym pokoleniom. Wbrew pozorom nie są to postacie z horroru, choć te także nie budzą pozytywnych skojarzeń. Tak nazywane są dni niosące zimno i przypadające na połowę maja.

Imieniny Pankracego, Serwacego i Bonifacego obchodzimy kolejno 12, 13 i 14 maja, a Zofii 15 maja. To właśnie od imion tych świętych wzięła się nazwa "trzech ogrodników" albo "zimnych ogrodników", a także "zimnej Zośki". Nazwy te oznaczają dni, w których występuje duże prawdopodobieństwo ochłodzenia, a nawet przymrozków.

Wierzenia ludowe związane z zimnymi ogrodnikami zostały zawarte także w przysłowiach; „Pankracy, Serwacy i Bonifacy chłodem się znaczą i zwykle płaczą”, „Jak się rozsierdzi Serwacy, to wszystko zmrozi i przeinaczy”, „Przed Pankracym nie ma lata, po Bonifacym mróz ulata”, „Za świętą Zofiją pola w kłos wybiją”.

W tym roku przysłowia ludowe nie znajdą swojego odzwierciedlenie w rzeczywistości; w końcu się ociepliło, a opady deszczu cieszą rolników i ogrodników.

czytaj więcej