Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna


16 gru
2019

Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy

W tym roku, po raz pierwszy, będzie trwał siedem dni. Od poniedziałku do niedzieli włącznie, od godziny 12 do 20, przy wejściu do galerii NoVa Park, swoją ofertę na ponad 20 stoiskach handlowych przedstawiają rękodzielnicy oraz producenci regionalnych przysmaków.

- Nie zabraknie pięknych ozdób, którymi można przystroić stół wigilijny, tradycyjnych potraw - miodów, chlebów, wędlin. Czeka aromatyczna herbata i świąteczne pierniki – zapewnia Agata Dusińska, prezes Gorzowskiego Rynku Hurtowego, współorganizator jarmarku.

W czwartek i piątek (19 i 20 grudnia) zapraszamy najmłodszych na pokaz bajki świątecznej, wykonanej w technice laserowej. Bajka będzie wyświetlana od godziny 18.00 do 20.00. W piątek o godzinie 18.00 zapraszamy na pokaz taneczny w wykonaniu Zespołu Tańca Artystycznego „Buziaki”. W piątek i w sobotę na najmłodszych będzie czekał Święty Mikołaj.

W sobotę (21 grudnia) od godziny 13.00 zapraszamy na Święto Aniołów. Tego dnia na jarmarku będzie również meta świątecznej Rowerowej masy krytycznej.

Tradycyjne życzenia świąteczne od prezydenta miasta i gorzowskich radnych będzie można usłyszeć w sobotę 21 grudnia o godzinie 17.00 na scenie głównej jarmarku bożonarodzeniowego. W czasie uroczystości zaprosimy mieszkańców do wspólnego zaśpiewania gorzowskiej kolędy, będziemy również częstować gorącą herbatą, kawą i słodkimi świątecznymi przysmakami.

W sobotę o godzinie 17.30 prezydent miasta, wspólnie z MCK, OSiR-em i Nova Park zapraszają na wyjątkowy koncert „Zakopower Kolędowo”. Usłyszymy polskie kolędy w nietypowych muzycznych aranżacjach, nie zabraknie również znanych i lubianych hitów zespołu.

W piątek (20 grudnia) zapraszamy gorzowian do odwiedzenia ryneczku przy ul. Jerzego. Tam odbędzie się wspólne przygotowywanie wigilijnego „Barszczu po gorzowsku”, pod okiem mistrza Pawła Salamona, ambasadora miasta w kampanii GORZÓW #Stąd Jestem, nauczyciela zawodu w Zespole Szkół Gastronomicznych w Gorzowie.  Zaczynamy o godzinie 9.00, a na degustację zapraszamy około godziny 11.00. W tym czasie będzie można skonsultować się z mistrzem w sprawach dotyczących przygotowywania wigilijnych potraw.

czytaj więcej


05 gru
2019

Choinki dla dzieci z placówek opiekuńczych

Gorzowskie przedszkolaki ubierały w czwartek drzewka, które 6. grudnia trafią do dzieci z placówek opiekuńczych w Gorzowie. Dwanaście choinek do sali sesyjnej Urzędu Miasta przyjechało z Gorzowskiego Rynku Hurtowego.

Dzieci udekorowały je własnoręcznie wcześniej przygotowanymi ozdobami.

Niespodziewanie odwiedził je Mikołaj. Przedszkolaki miały okazję, by powiedzieć o swoich marzeniach na święta i odebrać pluszowy upominek - gorzowskiego nosorożca Stefanię.

Nie zabrakło wspólnych zdjęć, śpiewania piosenek i recytacji wierszyków.

W ramach akcji, choinki ubrano również w sali obsługi klienta oraz w głównych korytarzach Urzędu Miasta. Tutaj ozdabianiem drzewek zajęli się podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej „Człowiek w Potrzebie - wolontariat gorzowski”. 

czytaj więcej


26 lis
2019

Gorzów blisko świąt

Tradycyjnie już w Gorzowie w grudniu zaplanowano szereg atrakcji, by przybliżyć mieszkańcom świąteczny klimat. Wszystko w ramach kampanii „Gorzów blisko świąt”, której współorganizatorem jest i Gorzowski Rynek Hurtowy.

20 grudnia zapraszamy gorzowian do odwiedzenia ryneczku przy ul. Jerzego. Tam odbędzie się wspólne przygotowywanie wigilijnego Barszczu po gorzowsku, pod okiem mistrza Pawła Salamona, ambasadora miasta w kampanii GORZÓW #Stąd Jestem, nauczyciela zawodu w Zespole Szkół Gastronomicznych w Gorzowie. 

Zaczynamy o godzinie 9.00, a na degustację zapraszamy około godziny 11.00. W tym czasie będzie można skonsultować się z mistrzem w sprawach dotyczących przygotowywania wigilijnych potraw.

5 grudnia prezydent Jacek Wójcicki zaprosi do sali sesyjnej Urzędu Miasta gorzowskie przedszkolaki do wspólnego ubierania choinek. Wystrojone i ozdobione choinki trafią do dzieci z gorzowskich placówek opiekuńczych. Jesteśmy partnerem tego wydarzenia.

Po raz pierwszy w tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy będzie trwał siedem dni. Od poniedziałku do niedzieli włącznie (16-22 grudnia), na terenie przy wejściu głównym do galerii Nova Park, zlokalizowanych będzie ponad 20 stoisk handlowych. Wśród wystawców m.in. rękodzielnicy oraz producenci regionalnych przysmaków.

To tam 21 grudnia (o godzinie 17.00) będzie można usłyszeć tradycyjne życzenia świąteczne od prezydenta miasta i gorzowskich radnych. Mieszkańcy zostaną zaproszeni do zaśpiewania gorzowskiej kolędy, zaplanowano świąteczny poczęstunek.

czytaj więcej


19 lis
2019

Reneta landsberska w Krakowie

   

Uczestnicy konferencji Open Eyes Economy w Krakowie przez dwa dni będą mogli skosztować gorzowskie jabłka i jabłkowe przysmaki. To pod Wawelem pierwszy raz częstujemy gorzowskim masłem jabłkowym - przysmakiem regionalnym z naszego miasta.

Na gorzowskim stoisku będzie można spróbować smaku landsberskiej renety, gorzowskiego masła jabłkowego oraz innych przysmaków z jabłkiem w roli głównej. Za przygotowanie gorzowskich specjałów na miejscu odpowiada Krzysztof Marciniak, szef kuchni, nauczyciel Zespołu Szkół Gastronomicznych w Gorzowie. Partnerem w organizacji miejskiego stoiska jest Gorzowski Rynek Hurtowy.

Gorzowskie stoisko zorganizowane zostało w ramach konferencyjnej kawiarni tematycznej. W tym roku podczas Open Eyes Economy Summit prezentują się producenci jabłek i jego przetworów. Gorzów jest m.in. w towarzystwie Grójeckich Jabłek, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Tłoczni Maurer i Jabłek Łąckich oraz polskiej Ekologii.

Powodem do zaproszenia Gorzowa na krakowską konferencję był niedawno rozstrzygnięty konkurs na najsmaczniejszy Gorzowski Słoik Jabłkowy. Organizatorzy OEES 2019 dostrzegli potencjał renety landsberskiej w promowaniu regionu.

Konferencja Open Eyes Economy Summit w Krakowie to międzynarodowy szczyt ekonomiczny, odbywający się w Krakowie od 2016 roku i gromadzący wybitne osobistości ze świata nauki, ekonomii, kultury i polityki. Kongres jest poświęcony ekonomii opartej na wartościach społecznych.

czytaj więcej