Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna


01 paź
2019

Kolejna okazja na kupno renety landsberskiej

Gorzowski Rynek Hurtowy w ostatnie dwa piątki prowadził sprzedaż renety landsberskiej. Każdy nabywca otrzymywał certyfikat pochodzenia drzewka. Wszystkie przeznaczone do sprzedaży sadzonki znalazły nabywców.

- Moda na posiadanie w swoim ogrodzie jednego z symboli miasta bardzo cieszy. Dlatego zapraszamy w najbliższy piątek na rynek przy Jerzego, gdzie wystawimy do sprzedaży kolejne sadzonki tej „gorzowskiej” jabłoni – poinformowała prezes GRH Agata Dusińska.

GRH przypomina także, iż trwa konkurs na „Gorzowski słoik jabłkowy”. Do 21 października można nadsyłać do gorzowskiego Urzędu Miasta przepis na danie lub potrawę, które da się zapasteryzować w słoiku. Głównym składnikiem powinno być jabłko, najlepiej reneta landsberska.

W konkursie przewidziane są nagrody: główną - sprzęt kulinarny - ufunduje Gorzowski Rynek Hurtowy. Docelowo produkcja zwycięskiego projektu będzie zlecona lokalnemu producentowi, a wyprodukowane słoiki staną się słodkim produktem promującym Gorzów.

W jury konkursu będą zasiadać mistrzowie kuchni, kucharze, szkoleniowcy i instruktorzy kulinarni – ambasadorowie miasta w kampanii GORZÓW #Stąd Jestem: Dawid Szkudlarek, Paweł Salamon i Łukasz Konik.

Wybrane najlepsze projekty przygotują osobiście, wypróbują i wskażą ten, który będzie najsmaczniejszy i najbardziej pomysłowy, a jednocześnie nadający się do pasteryzacji, by gotowy produkt jak najdłużej zachował świeżość.

czytaj więcej


27 wrz
2019

Konkurs: Gorzowski słoik jabłkowy

Do 21 października br. mieszkańcy miasta, na adres mailowy Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta (wpi@um.gorzow.pl) lub w wersji papierowej na adres urzędu, mogą nadsyłać przepisy na najlepszy GORZOWSKI SŁOIK JABŁKOWY. Przepis musi dotyczyć dania lub potrawy, który musi się dać zapasteryzować w słoiku. Głównym składnikiem powinno być jabłko, najlepiej reneta landsberska.

W konkursie przewidziane są nagrody: główną: sprzęt kulinarny ufunduje Gorzowski Rynek Hurtowy. Docelowo produkcja zwycięskiego projektu będzie zlecona lokalnemu producentowi, a wyprodukowane słoiki staną się słodkim produktem promującym Gorzów.

W jury konkursu będą zasiadać mistrzowie kuchni, kucharze, szkoleniowcy i instruktorzy kulinarni – ambasadorowie miasta w kampanii GORZÓW #Stąd Jestem: Dawid Szkudlarek, Paweł Salamon i Łukasz Konik.

Wybrane najlepsze projekty przygotują osobiście, wypróbują i wskażą ten, który będzie najsmaczniejszy i najbardziej pomysłowy, a jednocześnie nadający się do pasteryzacji, by gotowy produkt jak najdłużej zachował świeżość.

Konkurs jest dedykowany do osób, które ukończyły 16. rok życia.

Jabłoń reneta landsberska, znana również jako reneta gorzowska, to stara odmiana jabłoni, wyhodowana w naszym mieście w 1840 roku przez radcę prawnego Theodora Heinricha Otto Burchardta.

czytaj więcej