Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna


17 wrz
2021

Pomogliśmy Adasiowi

Wiedzieliśmy, że na gorzowianach zawsze można polegać!

Dostawczak na rzeczy z Waszych szaf okazał się za mały!!!

Wiemy już, że udało się zebrać pieniążki na kosztowną operację, a te z dzisiejszej akcji zostaną przeznaczone na kolejne i na kosztowną rehabilitację. Dziękujemy w imieniu Adasia i jego rodziny! Pomoc dla Adasia Kosa

czytaj więcej


15 wrz
2021

Przewietrz szafę, pomóż Adasiowi

Gorzowski Rynek Hurtowy zachęca do przejrzenia swojej szafy i przyniesienia zbędnych rzeczy w najbliższy piątek (17 września) na targowisko przy Jerzego. Specjalna firma recyklingowa będzie czekać na parkingu przy ulicy Targowej 7, od godziny 7.30 do 11.00; odbierze wszystkie zebrane tekstylia, a dochód z każdego kilograma zostanie wpłacony na konto Adasia Kosa.

Dwulatek z Gorzowa choruje na bardzo rzadką chorobę - zespół Crouzona. Chłopiec musi przejść kolejną operację twarzo-czaszki, a później kosztowną rehabilitację. W przeciwnym razie grozi mu upośledzenie, utrata wzroku i słuchu, a nawet śmierć.

Do oznakowanego białego busa citroen berlingo przynieść można wszelkiego rodzaju używaną odzież i tekstylia, kołdry, koce, pluszaki, zasłony, firany, buty powiązane w pary, zapakowane do osobnych woreczków oraz wszystko to, co zalega w szafach i nadaje się jeszcze do użytku. Wszystkie artykuły muszą być suche, zapakowane do ¾ worka, dobrze zawiązane.

Współorganizatorem akcji jest Stal Gorzów oraz Fundacja "Po Pierwsze".

czytaj więcej


10 wrz
2021

Owoce i warzywa we wrześniu

Wrzesień to miesiąc, w którym pełną parą ruszają śliwki, rzodkiewki, wiele odmian jabłek, gruszek i świeża żurawina. No i cała masa warzyw, które były dostępne już w sierpniu.

Nie zapominajcie, że prawie wszystkie owoce, które są dostępne we wrześniu, mają jedną z najwyższych ilości ORAC (wskaźnik określający zdolność przeciwutleniającą pokarmów, co zapobiega procesom starzenia i wielu chorobom, np. nowotworom) – zwłaszcza śliwki, świeża żurawina, jabłka, gruszki, brzoskwinie, borówki i maliny. Smacznego! #RokWarzywiOwoców

czytaj więcej


07 wrz
2021

Konkurs ze smacznymi nagrodami

W pierwszy wrześniowy weekend na Starym Rynku, w ramach cyklu Dobry Wieczór Gorzów, wystąpił kwartet smyczkowy i zespół LiN, a ich występy przeplatał konkurs dla publiczności wiedzy o Gorzowie. Chętnych do odpowiedzi było wielu; wszak nagrodami były skrzynki pełne świeżych i smacznych warzyw, ufundowane przez Gorzowski Rynek Hurtowy.

W konkursie były pytania, na które odpowiedź znali wszyscy, ale na niektóre, np. o rok rozpoczęcia w naszym mieście produkcji taśmy magnetofonowej, albo w których latach po Gorzowie jeździły trolejbusy, padały różne odpowiedzi.

W ostatnich miesiącach, z inicjatywy GRH i we współpracy z Zespołem Szkół Gastronomicznym oraz Urzędem Miasta, udało się przygotować kilka fajnych wydarzeń, związanych również z tegorocznym Rokiem Owoców i Warzyw, ogłoszonym przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Przypomnijmy, że w ramach promocji zdrowego odżywiania, z surowców pochodzących od lokalnych producentów i dostawców w Dniu Matki do rąk gorzowskich mam trafiły warzywne kanapki.

Wiadomo, że na upały najlepszy jest chłodnik, a i kanapka może być zdrowa i kolorowa. W połowie czerwca mogli się o tym przekonać przyjeżdżający autobusem na przystanek przy Łaźni Miejskiej, kierowcy gorzowskiego MZK. Chłodnik i kanapki przygotowali dla nich uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych pod opieką swoich nauczycieli. Z poczęstunku skorzystali także pasażerowie ich autobusów.

Z kolei z okazji 764. urodzin miasta przygotowaliśmy dla gorzowian owocowy poczęstunek; energetyczne wsparcie dla uczestników koncertu Majki Jeżowskiej.

- Chcemy, by nawyk spożywania świeżych warzyw i owoców był elementem diety jak największych grupy gorzowian, a przy okazji przypominamy o tym, że na ryneczku przy Jerzego mamy największy wybór zdrowych produktów od lokalnych producentów – powiedziała prezes GRH Agata Dusińska.

czytaj więcej