Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna


28 sie
2020

Bulwary gruntownie posprzątane

Bulwary nadwarciańskie zostały gruntownie posprzątane. - Zależy nam, aby wizytówka Gorzowa zawsze była czysta, bo „jak cię widzą, tak cię piszą” – przypomniała stare przysłowie Agata Dusińska, prezes Gorzowskiego Rynku Hurtowego.

Spółka GRH, której pracownicy codziennie dbają o porządek na bulwarach, w ostatnich dniach oddelegowała kilku pracowników do zrobienia na terenach między kolejową estakadą a rzeką Wartą gruntownych porządków.

- Bulwary zostały wysprzątane i bardzo prosimy wszystkich, aby tak już pozostało. Mamy świadomość, że to nie sterylne laboratorium, jednak bardzo prosimy o uszanowanie, że to nasze wspólne miejsce - wynieśmy śmieci po sobie tam gdzie trzeba. Pokażmy, że wszystkim nam zależy na naszym mieście – zaapelowała prezes Dusińska.

2015 roku Bulwar Nadwarciański dzięki głosom internautów wygrał konkurs "Europa to my", a w 2017 roku został wybrany w plebiscycie National Geographic jednym z „7 nowych cudów Polski”.

 

czytaj więcej


24 sie
2020

Janusz Gorzowski opuścił bulwar

Janusz Gorzowski, mistrz plażingu, opuścił w poniedziałek bulwar wschodni. Ale wróci - zobaczymy go znów 2 września.

Przez dwa tygodnie rzeźba będzie poddawana renowacji, której dokonają jej autorki Ewa Kozubal i Ewa Bone.

Pomnik ustawiono w 2015 roku na Dni Gorzowa, a dzięki mediom społecznościowym nazwany został Januszem – Mistrzem Plażingu Bulwarowego.

Oficjalnie jest to rzeźbiarski obiekt wzbogacający przestrzeń bulwaru, zacierający jednocześnie granice między galerią a przestrzenią miejską. Poza tym Janusz „podkreśla rekreacyjny krajobraz bulwaru, realizując hiperrealistyczną rzeźbę przedstawiającą plażowicza czytającego gazetę”.

Gorzowianin, który w internecie prowadzi jego profil (Janusz Gorzowski Mistrz Plażingu Bulwarowego) mówi, że Janusz stał się już lokalsem po całości – czyli został gorzowianinem na 100 proc. Ludzie go kupili, polubili, stał się częścią miejskiej panoramy.

Jest genialny w szczegółach. Jak ktoś nie wie, że to rzeźba, zorientuje się dopiero dosłownie z metra. Dla mnie to symbol Polaka na wczasach: goła klata, klapki, czapeczka, wąsik. Zawsze powoduje, że się uśmiecham – powiedziała Gazecie Lubuskiej spotkana na bulwarze Renata Wolniewska.

- To taki pozytywny, wesoły wyróżnik Gorzowa. Każde miasto ma jakieś pomniki, ale takiej rzeźby to nie ma chyba nigdzie indziej - tłumaczy ze śmiechem Kazimierz Czarnecki, oficjalny sobowtór Janusza. I radzi właśnie w ten sposób patrzeć na pomnik: z przymrużeniem oka, nie do końca serio, na luzie. Bo wtedy można dostrzec prawdziwy sens takiej sztuki z żywicy.

Bulwarem, na którym „urzęduje” Janusz Gorzowski, administruje Gorzowski Rynek Hurtowy.

czytaj więcej


14 sie
2020

Ekologiczne torby zamiast foliówek

Uczestniczymy w programie, który promuje regionalne produkty, ideę zdrowego żywienia, kupowanie lokalnych produktów oraz zaopatrywania się w nie na targowiskach.

Zwracamy uwagę na zanieczyszczające środowisko plastikowe torby. A może warto zmienić swoje przyzwyczajenia i żyć bez foliówek? Korzystać z kosza wiklinowego, własnej siatki na zukupy? Pierwszy krok już zrobiliśmy; w piątek na targowisku rozdawaliśmy ekologiczne torby na zakupy, przypominając tak o projekcie Rynek Smakuje.

Projekt  jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Interreg VA Brandenburgia- Polska 2014-2020, Funduszu Małych Projektów Euroregionu Pro Europa Viadrina pn. „Redukować bariery - wspólnie wykorzystywać silne strony”.

Celem programu jest m.in. rozwój współpracy i kontaktów pomiędzy konsumentami z Polski i Niemiec, integracja i wspólne spędzanie czasu, na powietrzu, a także wymiana doświadczeń między polskimi i niemieckimi ekspertami w gotowaniu.

26 września na ryneczku przy Jerzego wspólnie z sąsiadami z Niemiec będziemy wymieniać doświadczenia i wspólnie gotować potrawy ze składników pochodzących od lokalnych producentów, przy okazji propagując spędzanie wolnego czasu na powietrzu.

czytaj więcej