Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna


14 sty
2022

Mamy 25 lat!

Gorzowski Rynek Hurtowy ma już 25 lat; 14 stycznia 1997 roku został zarejestrowany jako spółka akcyjna. – Dwudziesty piąty rok życia większości osób wydaje się pewną granicą, pożegnaniem okresu nauki i rozpoczęciem odpowiedzialnego, dorosłego życia. Myślę, że tak jest i z naszą spółką – powiedziała z tej okazji prezes GRH Agata Dusińska.

Spółka najbardziej jest kojarzona z targowiskiem, popularnym „ryneczkiem przy Jerzego”, gdzie w poniedziałki, środy i piątki oraz soboty można kupić głównie warzywa i owoce, a co najważniejsze, od okolicznych producentów rolnych.

To tu można kupić, wraz z certyfikatem pochodzenia, jeden z symboli Gorzowa – renetę landsberską. Sporym zainteresowaniem cieszy się też „pchli targ”, gdzie można kupić lub wymienić przedmioty dla jednych zbędne, dla innych bardzo pożądane.

Życie na „ryneczku przy Jerzego” nie ogranicza się do handlu; GRH organizuje związane z porami roku dodatkowe imprezy; jarmarki, targi, wystawy, festiwale. To tu, dzięki współpracy z gorzowskim „gastronomikiem”, powstał „barszcz po gorzowsku”, a warzyw i owoców z targowiska, przetworzonych przez młodych kucharzy w pyszne potrawy, mogli spróbować m.in. kierowcy MZK, gorzowskie mamy, uczestnicy koncertów „Dobry wieczór Gorzów”, czy pionierzy miasta.

Spółka podjęła się też ważnego zadania; utrzymuje czystość na jednej z turystycznych „wizytówek” miasta – nadwarciańskich bulwarach.

Warto jednak pamiętać, że głównym przedmiotem działalności spółki jest prowadzenie i zarządzanie rynkiem hurtowym; przez sześć dni w tygodniu, między drugą a siódmą rano, do magazynów GRH trafiają dostawy warzyw i owoców od dużych producentów, które są tu chętnie kupowane przez drobnych kupców.

Spółką kierowało sześciu mężczyzn (Jan Koniarek, Andrzej Pawlik, Ryszard Bronisz, Mariusz Domaradzki, Marcin Bartold i Bogusław Bukowski), a w 2019 roku stery spółki objęła kobieta. Obecna prezes GRH Agata Dusińska jest też członkiem Rady nadzorującej działalność ogólnopolskiego stowarzyszenia Polskie Rynki Hurtowe.

- Pandemia i aura nie pozwalają nam na uczczenie jubileuszu, ale zorganizujemy go, gdy tylko będzie to możliwe – zapewniła prezes Dusińska.

czytaj więcej


11 sty
2022

Światowy Dzień Wegetarian

11 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Wegetarian, a w Polsce jest coraz więcej chętnych na tego typu dietę, a raczej styl życia. Rośnie bowiem świadomość konsumencka w kwestii zdrowego odżywiania.

Wegetarianizm to nie tylko odstawienie mięsa z powodów ideologicznych, ale też zdrowe podejście do żywienia, bo metoda przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Naukowcy twierdzą m.in. że przejście na wegetarianizm pomaga skuteczniej pozbyć się zbędnych kilogramów oraz przyspiesza metabolizm dzięki redukcji tłuszczu otaczającego mięśnie.

Liczba konsumentów, którzy przechodzą na dietę roślinną, wzrasta. Równocześnie rośnie liczba osób, które coraz chętniej włączają do swojej diety dania roślinne i eksperymentują z zamiennikami np. produktów mlecznych czy mięsnych, mimo tego, iż ich sposób odżywiania jest bardziej "tradycyjny". Jest to między innymi efektem większego zapotrzebowania na produkty oferujące zróżnicowane profile odżywcze i smakowe.

Za pioniera wegetarianizmu uważa się Mahatme Gandhiego – sposób jego odżywiania wynikał z szacunku do każdej żywej istoty. Rozróżniamy kilka odmian wegetarianizmu;  najbardziej zaostrzoną dietę posiada fruktarianizm – w jadłospisie znajdują się jedynie owoce, które spadły z drzew.

Wszystkim życzymy smacznego!

czytaj więcej


18 gru
2021

Pobiegli po zdrowie

Powrócił Gorzowski Bieg Gwiazdkowy. Tegoroczna, ósma edycja, odbyła się w sobotę, tradycyjnie już w parku Kopernika. Miłośnicy biegania na świeżym powietrzu wykazali się swoimi umiejętnościami, niosąc jednocześnie pomóc innym.

Przedświąteczny bieg po zdrowie zawsze odbywa się w szczytnym celu. W tym roku dochód z biegu zostanie przeznaczony na pomoc dla chorujących małych gorzowian - Małgosi, Michała i Mikołaja oraz na biwak dla drużyny harcerskiej, która pomogła w organizacji imprezy i dopingowała biegaczy na trasie biegu.

- Cały dochód z opłat startowych jest przekazywany na cele charytatywne. Liczymy, że dzięki naszym sponsorom, dzięki biegaczom, uda nam się zgromadzić ponad 20 tysięcy złotych. Od samego początku wraz z przyjaciółmi ze stowarzyszenia „Można Samemu” ustaliliśmy, że robimy dwa biegi charytatywne – Bieg Wielkanocny i Bieg Gwiazdkowy. Dwa razy do roku dajemy coś od siebie, żeby pomóc innym – powiedział radny Piotr Wilczewski - główny organizator, prezes stowarzyszenia „Można Samemu”.

Na mecie na biegaczy czekały nie tylko gratulacje i medale, ale także – ufundowane przez Gorzowski Rynek Hurtowy – pełne witamin dorodne jabłka.

Start biegu głównego, na dystansie pięciu kilometrów, odbył się w samo południe. Uczestniczyło w nim ponad 330 biegaczy, wcześniej biegały dzieci.  

czytaj więcej