Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna


19 paź
2021

Zapraszamy do współpracy

Wkrótce Wszystkich Świętych. Osoby lub firmy zainteresowane kupnem miejsc handlowych przed II bramą cmentarza komunalnego przy ulicy Żwirowej prosimy o kontakt (tel. 695 308 352 mail: grh@grh.pl).

Posiadamy kilka ostatnich miejsc, pod uwagę będzie brana kolejność zgłoszeń.

czytaj więcej


05 paź
2021

Walne Stowarzyszenia Polskie Rynki Hurtowe

30 września br. w siedzibie spółki Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy w Broniszach odbyło się walne zebranie członków Stowarzyszenia Polskie Rynki Hurtowe W trakcie zebrania przedstawiono i przyjęto sprawozdania zarządu oraz finansowe za rok 2020, a także udzielono absolutorium członkom zarządu.

            Absolutorium ze swojej ubiegłorocznej działalności otrzymała także 5-osobowa Rada Stowarzyszenia Polskie Rynki Hurtowe, w skład której wchodzi prezes Gorzowskiego Rynku Hurtowego Agata Dusińska.

            Podstawowym celem powstania Stowarzyszenia Polskie Rynki Hurtowe było wyłonienie wspólnej reprezentacji rynków hurtowych dla rozwiązywania problemów związanych z ich rozwojem oraz koordynacją działalności.

            Do podstawowych zadań Stowarzyszenia należy reprezentowanie interesów rolno-spożywczych rynków hurtowych wobec władz, wspieranie rozwoju i współpracy rynków hurtowych, promocja ich działalności, a także koordynacja wspólnych programów, mających na celu podnoszenie konkurencyjności rynków hurtowych.

czytaj więcej


04 paź
2021

Dynia jest bogata

Dynia ma wiele wartości odżywczych, jest bogata w witaminy i minerały, zwłaszcza niezbędny mężczyznom cynk, a przy tym ma niewiele kalorii. Świeże pestki dyni pomagają pozbyć się owsików, tasiemca i innych pasożytów.

Dynia to sezonowe warzywo, które w dużej mierze kojarzy nam się z Halloween. Odmian dyni jest bardzo dużo, ale każda dynia ma wartości odżywcze. Właśnie te wartości odżywcze dyni docenili już meksykańscy Indianie. Dynia znalazła zastosowanie zarówno w meksykańskiej medycynie naturalnej, jak i kuchni (przepisy na przetwory z dyni są przekazywane z pokolenia na pokolenie).

Pierwsze ciasto dyniowe zostało przyrządzone przez jednych z pierwszych osadników w Ameryce, a była nim wydrążona dynia wypełniona miodem, mlekiem i przyprawami, a następnie upieczona.

Obecnie dynie uprawiane są przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Za "dyniową stolicę świata" uważa się Motron w stanie Illinois. W USA dyni używa się nie tylko w kuchni. Jest też ona symbolem Halloween, które narodziło się w tym kraju.

Jednak z tych przeznaczonych na "strachy" w Halloween niekoniecznie da się przyrządzić smaczne potrawy, dynie dzielą się bowiem na dwie główne kategorie - jadalne i ozdobne. Nie wszystkie są pomarańczowe - istnieją odmiany białe, niebieskawe, a nawet czerwona europejska.

  

czytaj więcej


01 paź
2021

Sprzedaż renety

W piątek (1 października) na ryneczku przy Jerzego sprzedawaliśmy renetę landsberską.

Potwierdziło się, iż wśród mieszkańców naszego regionu ten jeden z symboli Gorzowa jest bardzo popularny; całą dostawę sprzedaliśmy w ciągu niecałych dwóch godzin.

Każdy nabywca tej jabłoni, najsmaczniejszej wśród renet, otrzymał certyfikat pochodzenia drzewka.

Kolejna dostawa wiosną. 

  

czytaj więcej