Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna


08 lip
2020

Z wizytą u sąsiadów

W każdy wtorek w lipcu i w sierpniu Gorzów będzie się reprezentował mieszkańcom okolicznych miejscowości. Gorzowski Rynek Hurtowy jest współorganizatorem kampanii Gorzów On Tour; na stoisku promocyjnym nie zabraknie smacznych jabłek oraz przysmaku z renety landsberskiej – masła jabłkowego.

Swój udział zapowiedzieli szefowie kuchni, którzy opowiedzą, co można „wyczarować” z jabłka hodowanego tylko w okolicach naszego miasta.

Z ofertą na spędzanie wolnego czasu będziemy docierać do naszych sąsiadów, którzy bywają w Gorzowie, ale dotąd jeszcze nie znaleźli czasu, by poznać miasto bliżej i zakochać się w nim na dłużej.

7 lipca byliśmy w Strzelcach Krajeńskich. Przed nami, w kolejności wizyt: Barlinek, Przytoczna i Kostrzyn nad Odrą, a w sierpniu Sulęcin, Słubice i Drezdenko. ☘️ 🍏

 

czytaj więcej


03 lip
2020

#WspierajLokalnyBiznesKupujnaJerzego

W środy i w piątki na ryneczku przy Jerzego pojawia się charakterystyczny biały wóz z Dobiegniewa. Masarnia Stanisław Serafin to rodzinna firma oferująca szeroki asortyment wyrobów wędliniarskich i podrobowych, produkowanych metodą tradycyjną, na bazie staropolskich receptur.

Specjalizuje się w produkcji wędlin wysokogatunkowych, a w szczególności wyrobów naturalnie wędzonych.

Właścicielem jest Stanisław Serafin - w branży już ponad 30 lat, obecnie trzecie pokolenie rodziny w tym fachu. Zakład zaistniał na rynku w 1992 roku.

- Wszystko, co sprzedajemy, sami zrobiliśmy, z przepisów przekazywanych z rodziców na dzieci – zapewnia Małgorzata Serafin. – Naszym specjałem jest pasztet; bez niego nie mam po co pojawiać się na ryneczku – dodała ze śmiechem.

Na szybie wystawowej auta znajduje się plakat akcji #WspierajLokalnyBiznesKupujnaJerzego

- Popieramy tę akcję; po co kupować jedzenie nie wiedząc, skąd pochodzi, kto i jak je zrobił, nie wiadomo jak długo transportowane i magazynowane, skoro można zjeść nasze, polskie, czyli najzdrowsze i najsmaczniejsze – powiedziała pani Małgorzata.

     

czytaj więcej


29 cze
2020

Lawendowy zawrót głowy

Na ryneczku przy Jerzego są różne zapachy. Jeden z nich to lawenda. Rzadko zdarza się roślina tak wszechstronnie użyteczna. Zawarty w niej olejek eteryczny ma właściwości zarówno lecznicze, jak i kosmetyczne. Ma wspaniałe właściwości aromaterapeutyczne, a jednocześnie jej zapach... odstrasza mole. Jest też piękną rośliną dekoracyjną i ozdobną.

- Polecam lawendę – powiedział Tomasz Rosochadzki, który przywozi tę roślinę z własnej Szkółki Roślin Ozdobnych w Łupowie.

Szkółka produkuje drzew i krzewy iglaste, liściaste oraz trawy ozdobne i kwiaty wieloletnie – byliny. Wiele z nich można zobaczyć na ryneczku.

- Związki aromatyczne, zawarte w olejku lawendowym, wpływają tonująco na układ nerwowy. To oznacza, że zapach tego olejku uspokaja, łagodzi skutki stresu i napięcia nerwowego, ułatwia zasypianie. Warto mieć tę roślinę pod ręką – zachęca pan Tomasz.

Charakterystycznego zapachu lawendy nie da się pomylić z żadnym innym. Słodki, głęboki, ale jednocześnie lekko drażniący aromat lawendy jest na tyle silny, że nikt nie przejdzie obok niej obojętnie. Dlatego #WspierajLokalnyBiznesKupujnaJerzego

czytaj więcej