Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna


09 lut
2020

Międzynarodowy Dzień Pizzy

Polecamy przepis na pyszną i łatwą w wykonaniu pizzę. Wyjątkowo smaczne ciasto w połączeniu z ulubionymi składnikami to prawdziwa uczta dla podniebienia. I jak tu nie świętować 9. lutego Międzynarodowego Dnia Pizzy?

Składniki na ciasto:

  • 400 g mąki,
  • 40 g drożdży,
  • szklanka letniej, przegotowanej wody,
  • 2 łyżki oliwy z oliwek,
  • płaska łyżeczka soli,
  • 1 łyżeczka cukru.

Wykonanie:

1. Drożdże rozpuszczamy w letniej wodzie, dodajemy łyżeczkę cukru, mieszamy i na chwilę odstawiamy.

2. Przesianą mąkę łączymy z solą i rozczynem drożdżowym, dodajemy oliwę z oliwek, zagniatamy ciasto.

3. Wyrobione ciasto odstawiamy na około 15 minut do wyrośnięcia. Następnie przekładamy na podsypaną mąką stolnicę i formujemy jeden duży lub 2 mniejsze spody pizzy. Brzegi ciasta delikatnie zawijamy.

4. Ciasto lekko smarujemy oliwą i nakładamy ulubione składniki. My proponujemy wersję z sosem pomidorowym, posypanym oregano i startym serem mozzarella. Można również dodać plasterki szynki lub salami oraz udekorować świeżymi listkami bazylii. Pycha! 

źródło: KalendarzRolników.pl

czytaj więcej


07 lut
2020

GRH z „Gorzów oj!czysty”

 

Gorzowski Rynek Hurtowy przyłącza się do akcji „Gorzów oj!czysty” i zachęca do tego innych. - Każda akcja, która poprawi ład i porządek w mieście, ma sens i jest bardzo potrzebna – powiedziała Agata Dusińska, prezes spółki.

- Odpowiadamy za czystość na bulwarach, boleśnie odczuwamy problemy zaśmiecania i wandalizmu. Gorzów to nasz dom i chcemy, aby było w nim czysto – dodała.

Gorzów oj!czysty to nazwa zaplanowanej na ten rok kampanii społecznej, która zmierza do tego, żebyśmy żyli w czystszym, a przez to ładniejszym i bardziej przyjaznym otoczeniu. Oficjalnie kampania wystartuje 20 marca oryginalnym konkursem na marzannę z recyklingu. 

Zakończenie kampanii zaplanowano w trzecim tygodniu września, bo wtedy przypada doroczna akcja Sprzątanie świata. Organizatorzy chcą namówić gorzowian, małych i dużych, zarówno zorganizowanych, jak i nigdzie niezrzeszonych, aby w tym dniu, zamiast górnolotnie „sprzątać świat”, podnieśli z chodnika choć jeden papierek.

W kampanii uczestniczą gorzowskie media, instytucje, formalne i nieformalne organizacje społeczne. - Chcielibyśmy, żeby nasze miasto było czyste, ładniejsze, bardziej w porządku. Marzy nam się, żeby każda gorzowianka i każdy gorzowianin uwierzyli, że to, jak wygląda Gorzów, zależy też od nich – podkreślają organizatorzy kampanii.

czytaj więcej