Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna


06 gru
2022

Mikołajkowy tramwaj

6 grudnia po ulicach Gorzowa jeździł specjalny tramwaj, który można było poznać po ogromnej, mikołajkowej czapce nad kabiną motorniczego. W środku świąteczny wystrój i poczęstunek; gorąca, owocowa herbata. Przejazd był bezpłatny.

Dzięki wsparciu akcji przez kupców z ryneczku przy Jerzego pasażerowie mogli delektować się smakołykami,  które dla gorzowian przygotowali uczniowie gastronomika.

- W tramwaju było tłoczno, co potwierdza, że wspólne akcje Gorzowskiego Rynku Hurtowego, Zespołu Szkół Gastronomicznych i Miejskiego Zakładu Komunikacji cieszą się dużą sympatią mieszańców naszego miasta – powiedziała prezes GRH Agata Dusińska.

- Do zobaczenia 16 grudnia na ryneczku, gdzie zgodnie z tradycją będziemy gotować barszcz po gorzowsku – dodała pani prezes.

czytaj więcej


24 lis
2022

Dziś Dzień Buraka

Nawet tak pospolite warzywo jak burak ma swoje święto, które przypada 24 listopada. To jedno z najbardziej "polskich" warzyw.

Chociaż niepozorny i mało doceniany, burak jest jednym z najzdrowszych warzyw, jakie możemy dodawać do naszego jadłospisu. Zawiera potas potrzebny do utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi i zdrowia układu nerwowego, foliany, które zwalczają wolne rodniki oraz produkują krew i wiele witamin. W samym buraku znajdziemy witaminy z grupy B, a w liściach witaminy A i C. Oczywiście najbardziej znana zaleta buraka jest jego zawartość żelaza, dlatego powinny go spożywać osoby z anemią. Do tego są dietetyczne i zawierają błonnik. Burak rośnie w Polsce, co też za nim premawia - możemy spożywać je na świeżo i są łatwo dostępne.

Burak kojarzy nam sie z klasykami, takimi jak barszcz, chłodnik czy sałatka z buraczków do zrazów. Jest to jednak na tyle różnorodne warzywo, że można się z nim zabawić w kuchni. Bardzo zdrowy jest sok z buraka, który można połączyć z marchwią czy jabłkiem. Burak świetnie się sprawdzi w nowoczesnej kuchni - można go dodać do czerwonego risotto, zrobić z niego carpaccio i podać z camembertem albo w sałatce z roszponką i fetą. Moda na produkty fermentowane przyniosła nam nawet buraki kiszone.

czytaj więcej