Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna


23 sty
2024

Turniej uczniów cukierników

W środę (23 stycznia) w Gorzowie odbędą się wojewódzkie eliminacje turnieju na najlepszego lubuskiego ucznia cukiernika. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników, ale najbardziej za uczniów gorzowskiego „gastronomika”. Z tą szkołą blisko współpracujemy od lat i liczymy, że ufundowane przez nas nagrody trafią właśnie do uczniów z Gorzowa.

Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik odbędzie się już po raz 29. W tym roku organizatorem etapu wojewódzkiego jest Zespół Szkół Gastronomicznych im. Febronii Gajewskiej-Karamać w Gorzowie Wielkopolskim.

Współpraca GRH, Zespołu Szkół Gastronomicznych i Urzędu Miasta to wynik zawartego w 2020 roku porozumienia, któremu patronuje prezydent miasta Jacek Wójcicki. Cel współpracy to promocja zdrowego żywienia, lokalnych producentów i Gorzowa. W jej ramach partnerzy realizują akcje oraz wydarzenia z udziałem i dla mieszkańców. To między innymi przedświąteczne gotowanie „Barszczu po gorzowsku”, promocja nowalijek czy działania towarzyszące największym miejskim imprezom jak Urodziny Miasta czy „Dobry wieczór Gorzów”.

czytaj więcej


17 sty
2024

Przepis na domową pizzę

Polecamy przepis na pyszną i łatwą w wykonaniu pizzę. Wyjątkowo smaczne ciasto w połączeniu z ulubionymi składnikami to prawdziwa uczta dla podniebienia. I jak tu nie świętować Międzynarodowego Dnia Pizzy?

czytaj więcej


08 sty
2024

Naturalne sposoby walki z przeziębieniem

Czas jesienno-zimowy to okres częstych przeziębień. Nie możemy spać, bo katar, ból gardła czy gorączka nie dają nam możliwości, by zasnąć. Najlepszymi sposobami na przeziębienie lub początek choroby, by je zniwelować są napary z ziół, soki, które można stosować na co dzień lub w czasie przeziębień. Rozgrzewające herbatki z dodatkiem imbiru, lipy, cynamonu czy miodu na pewno pomogą nam w tym trudnym okresie. 

Napary z miętą pieprzową, sok z czarnego bzu czy sok z malin są niezastąpione podczas przeziębienia, działają przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Żurawina, która jest bogata w witaminę C, zapobiega infekcjom i wzmacnia nasz organizm, co chroni przed chorobami. Cynamon również świetnie działa w leczeniu przeziębienia, bo ma działania dezynfekujące, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne.

czytaj więcej


29 gru
2023

Stacja ładowania na ryneczku

Kolejny ukłon w kierunku naszych klientów; na parkingu przy ryneczku na Jerzego będzie można ładować samochody na prąd.

Trwają prace montażowe, już wkrótce będzie można przyjechać do nas "elektrykiem", zrobić zakupy na ryneczku, a po nich wsiąść do auta z naładowaną baterią.

czytaj więcej