Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna


15 lis
2019

O nas w TVP

W niedzielę (17. listopada) o godzinie 18.15 TVP 3 Gorzów Wielkopolski wyemituje odcinek programu "Kulturalnie do stołu", nagrywany na naszym targowisku podczas październikowego rozstrzygnięcia konkursu na "Gorzowski słoik jabłkowy".

Przeżyjmy to jeszcze raz - zapraszamy przed telewizory!

czytaj więcej


14 lis
2019

Pij jarmuż! Będziesz wielki!

Korzystając, że mamy właśnie najlepszy okres na jarmuż i bardzo łatwo go kupić, polecamy jarmużowy koktajl, pełen całej gamy witamin, minerałów, błonnika i omega-3. Promowane powyższym hasłem mleko może mu tylko pozazdrościć 🙂

Na początku polecamy zrobić małą porcję, zobaczycie, czy koktajl Wam odpowiada i ew. dostosujecie do swoim preferencji, dodając więcej lub mniej jabłek – lub dodając odrobinę banana 🙂

– 50 g jarmużu
– 150 g jabłek (1 duże jabłko)
– 100 ml wody

Przepis na 2 litry koktajlu:
– 300 g jarmużu
– 900 g jabłek (po pokrojeniu)
– 600 ml wody

Całość dokładnie blendujemy i gotowe 🙂

Jak wiele witamin i minerałów możecie się spodziewać po wypiciu na śniadanie takiej porcji?

Z 2 litrów otrzymujemy 615 kcal – koktajl może być śmiało daniem obiadowym, jest bardzo syty.

czytaj więcej


07 lis
2019

Bezpieczniej na targowisko

Głównie z myślą o bezpieczeństwie osób odwiedzających targowisko przy Jerzego na ulicy Woskowej powstało przejście dla pieszych. Wymalowano tzw. zebry oraz ustawiono z obu stron znaki drogowe, ostrzegające kierowców.

Przejście będzie szczególnie przydatne dla osób, które przyjeżdżają „na ryneczek” komunikacją miejską. Z przystanku na ulicy Grobla, aby dotrzeć na targowisko, muszą one przejść przez bardzo ruchliwą ulicę Woskową. Teraz to będzie o wiele łatwiejsze i bezpieczniejsze.

czytaj więcej


05 lis
2019

Koła służą do ratowania życia

W ubiegłym roku, dla podniesienia bezpieczeństwa spacerujących po gorzowskich bulwarach, liczbę zamontowanych tam kół ratunkowych zwiększono do 14; siedem znajduje się na bulwarze wschodnim, tyle samo na zachodnim.

Zamontowane nad brzegiem Warty koła ratunkowe nadal budzą zainteresowanie wandali.

- Bardzo prosimy, aby ich nie niszczyć, nie zabierać do domu i nie wrzucać do rzeki; to nie zabawki a przedmioty, które mogą uratować ludzkie życie – zaapelował Jerzy Kowerczyk z Gorzowskiego Rynku Hurtowego, który jest administratorem nadwarciańskich bulwarów.

- Szanujmy naszą wspólną własność; bo może być tak, że kiedy koła ratunkowe będą potrzebne, to nie będzie ich na swoim miejscu, bo ktoś zabrał, bo ktoś zniszczył dla zabawy  – dodał.

Gorzowski Rynek Hurtowy będzie uzupełniał brakujące czy zniszczone koła i apeluje o szacunek wobec sprzętu, który jest na wagę życia.

czytaj więcej