Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna


28 paź
2021

Poranny gość Radia Gorzów

O tegorocznych działaniach i sukcesach Gorzowskiego Rynku Hurtowego oraz zaproszenie na Festiwal Dyni i Chryzantemy usłyszycie z wywiadu udzielonego przez prezes spółki Agatę Dusińską Radiu Gorzów.

Cała rozmowa tutaj.

czytaj więcej


27 paź
2021

Najlepsza zupa dyniowa w mieście

Najlepsi gorzowscy kucharze przygotują najlepszą w mieście zupę dyniową. Będzie można jej spróbować podczas III Festiwalu Dyni i Chryzantem na gorzowskim ryneczku przy Jerzego. Zapraszamy w piątek 29 października, od godziny 9.30.

Dynia to jedno z najzdrowszych warzyw jesieni. Daje nieograniczone możliwości w kuchni, choć od wielu lat największą popularnością cieszy się zupa dyniowa. O tym, czego potrzebujemy do jej przygotowania, jak długo trwa jej gotowanie oraz jakich „kulinarnych sztuczek” użyć w procesie przygotowania opowiedzą kucharze z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Gorzowie (nauczyciele i absolwenci). A wszystko w najbliższy piątek, 29 października na ryneczku przy ulicy św. Jerzego.

Kamil Tużnik, Bartosz Wicherek i Dawid Tillmann wraz z uczniami będą gotować zupę dyniową i częstować nią klientów targowiska. Gotowanie rozpacznie się około godziny 9.30, a na degustację zapraszamy po godzinie 10.00. Na klientów tego dnia czekają też inne niespodzianki.  

Okazją do wspólnego gotowania będzie III edycja Festiwalu Dyni i Chryzantemy oraz trwający Międzynarodowy Rok Warzyw i Owoców. Przypomnijmy, w jego ramach Gorzowski Rynek Hurtowy, „Gastronomik” i Urząd Miasta organizują przez cały rok wydarzenia, których celem jest przekonanie gorzowian do zwiększenia ilości warzyw i owoców w codziennej diecie.

Festiwal Dyni i Chryzantemy jest organizowany w ostatni piątek października.

- Festiwal jest okazją, by kupcy w sposób szczególny wyeksponowali swój towar, a my zadbamy o to, by tego dnia nikt nie wyszedł z ryneczku bez dyni czy donicy z chryzantemą – powiedziała prezes GRH Agata Dusińska.

Dyniowe gotowanie to kolejna wspólna kulinarna akcja GRH, Zespołu Szkół Gastronomicznych i Miasta. Na gorzowskim ryneczku przy Jerzego powstał gorzowski przysmak jabłkowy - masło z renety lansberskiej oraz gorzowski barszcz wigilijny, który wspólne gotowali Paweł Salamon, Krzysztof Marciniak i Dawid Szkudlarek.  

Miasto, GRH i „Gastronomik” działają wspólnie po zawarciu we wrześniu 2020 porozumienia o współpracy, którego patronem jest prezydent miasta Jacek Wójcicki.

czytaj więcej


19 paź
2021

Zapraszamy do współpracy

Wkrótce Wszystkich Świętych. Osoby lub firmy zainteresowane kupnem miejsc handlowych przed II bramą cmentarza komunalnego przy ulicy Żwirowej prosimy o kontakt (tel. 695 308 352 mail: grh@grh.pl).

Posiadamy kilka ostatnich miejsc, pod uwagę będzie brana kolejność zgłoszeń.

czytaj więcej


05 paź
2021

Walne Stowarzyszenia Polskie Rynki Hurtowe

30 września br. w siedzibie spółki Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy w Broniszach odbyło się walne zebranie członków Stowarzyszenia Polskie Rynki Hurtowe W trakcie zebrania przedstawiono i przyjęto sprawozdania zarządu oraz finansowe za rok 2020, a także udzielono absolutorium członkom zarządu.

            Absolutorium ze swojej ubiegłorocznej działalności otrzymała także 5-osobowa Rada Stowarzyszenia Polskie Rynki Hurtowe, w skład której wchodzi prezes Gorzowskiego Rynku Hurtowego Agata Dusińska.

            Podstawowym celem powstania Stowarzyszenia Polskie Rynki Hurtowe było wyłonienie wspólnej reprezentacji rynków hurtowych dla rozwiązywania problemów związanych z ich rozwojem oraz koordynacją działalności.

            Do podstawowych zadań Stowarzyszenia należy reprezentowanie interesów rolno-spożywczych rynków hurtowych wobec władz, wspieranie rozwoju i współpracy rynków hurtowych, promocja ich działalności, a także koordynacja wspólnych programów, mających na celu podnoszenie konkurencyjności rynków hurtowych.

czytaj więcej