Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna


31 mar
2021

Dodatkowe pojemniki na śmieci na bulwarze

Osiem dodatkowych pojemników na śmieci pojawiło się na gorzowskim bulwarze nad Wartą. To wspólne działania Miasta i administratora obiektu Gorzowskiego Rynku Hurtowego, w trosce o czystość jednego z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w naszym mieście.  

Każdego dnia, zwłaszcza w weekendy w okresie wiosenno-letnim, z bulwaru usuwanych jest ponad  pół tony odpadów dziennie. Część trafia do pojemników, pozostałe zbierane są z ziemi. 

W związku z tym, że bulwar jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w mieście, ważne by był miejscem przyjaznym dla wszystkich użytkowników. By tak było, niezbędna jest troska o jego czystość. By ułatwić spacerującym i przebywającym tam mieszkańcom, administrator  ustawił dodatkowe pojemniki na śmieci. Teraz są ustawione co kilka metrów, dostępne z niemal każdego miejsca wzdłuż bulwaru.

czytaj więcej


26 mar
2021

Zapraszamy na przedświąteczne zakupy

W sobotę wchodzą w życie kolejne obostrzenia związane z walką z covid-19. Targowisko Gorzowskiego Rynku Hurtowego, zwane ryneczkiem na Jerzego, nadal pozostaje otwarte.

Równocześnie administracja targowiska przypomina, iż sprzedających i kupujących obowiązują trzy zasady bezpieczeństwa – DMM: dystans, maska, mycie rąk.

Koronawirus przenosi się drogą kropelkową; 1,5-metrowa odległość od innej osoby utrudnia, a nawet uniemożliwia mu atak. Maska chroni bardziej innych niż nas samych, ale ochrona działa w obie strony. Dzięki niej zmniejszamy ryzyko, że zarazimy kogoś lub że sami zostaniemy zarażeni.

Koronawirus ma słaby punkt - osłonkę, która chroni jego materiał genetyczny. Niszczy ją zwykłe mydło lub środki z 60-70-proc. akoholem. Myjmy ręce, przed wejściem na targowisko i po wyjściu z niego, po przyjściu do domu. I – to ważne! - nie dotykajmy dłońmi nosa, ust i oczu, bo tak można się zarazić.

Zarząd GRH życzy wszystkim klientom udanych przedświątecznych zakupów! Zapraszamy w poniedziałki, środy, piątki i soboty!

czytaj więcej


26 mar
2021

Ogromne zainteresowanie renetą

Niecałą godzinę było trzeba, aby 50 sadzonek renety landsberskiej trafiło do szczęśliwych nabywców gorzowskiej jabłoni.

Ze względu na ogromne zainteresowanie postanowiliśmy, że ten jeden z symboli naszego miasta będzie do kupienia na ryneczku przy Jerzego także w piątek poświąteczny (9 kwietnia).

czytaj więcej