Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna


29 paź
2019

Zapraszamy na nasze kiermasze

Zapraszamy na dwa nasze kiermasze, gdzie w jednym miejscu można zakupić wszystko do udekorowania grobów.
Tradycyjnie zapraszamy przed II bramę cmentarza komunalnego przy ulicy Żwirowej, gdzie sprzedaż będzie prowadzona od dziś do soboty, 2 listopada (włącznie).
Zapraszamy także na nasze stoiska na Stary Rynek, gdzie będzie możliwość zrobienia zakupów przez trzy dni; od wtorku do czwartku.

czytaj więcej


29 paź
2019

Papugi z woliery przeniesione

Papugi z woliery na gorzowskim bulwarze, na okres jesienno-zimowy, zostały przeniesione do budynku Gorzowskiego Rynku Hurtowego. 

Ptaki wrócą na bulwar, cieszyć gorzowian i turystów swoją obecnością i śpiewem, wiosną, gdy temperatura przekroczy dziesięć stopni. 

Zadbaliśmy o komfort mieszkańców woliery; w budynku na Targowej mają włączone ogrzewanie, czuwa nad nimi weterynarz. 

Woliera na bulwarze została otwarta w 2011 roku. Poszczególne ptaki zostały dobrane tak, że nie ma między nimi konfliktów. Ich dokarmianiem zajmuje się pracownik GRH. 

czytaj więcej


25 paź
2019

Udany festiwal

W piątek, po raz pierwszy, na naszym rynku odbył się Festiwal Dyni i Chryzantemy. To była okazja do bardzo jesiennych zakupów. Zadowoleni byli i wystawcy i kupujący, potwierdzając, że impreza jest potrzebna - powtórzymy ją za rok.

Dla wystawców dyń, chryzantem i jesiennych ozdób przygotowaliśmy dodatkowe miejsce wystawowe; tak aby klienci, który tradycyjnie przychodzą na nasze targowisko, mogli skorzystać z dodatkowej oferty.

W trakcie naszego festiwalu była dodatkowa atrakcja; o godzinie 9.00 rozpoczęło się gotowanie – z udziałem szefów kuchni – Gorzowskiego słoika jabłkowego, czyli przetworów z jabłek według przepisów nadesłanych na konkurs.

Wygrał przepis na masło jabłkowe. Autorka przepisu została przez nas nagrodzona. Docelowo produkcja zwycięskiej receptury będzie zlecona lokalnemu producentowi, a wyprodukowane słoiki staną się słodkim produktem promującym Gorzów.

Festiwal już za nami, a my zapraszamy na dwa nasze kiermasze, gdzie w jednym miejscu będzie można zakupić wszystko do udekorowania grobów.

Tradycyjnie zapraszamy przed II bramę cmentarza komunalnego przy ulicy Żwirowej, gdzie sprzedaż będzie prowadzona już od wtorku (29 października) do soboty, 2 listopada (włącznie).

Zapraszamy także na nasze stoiska na Stary Rynek, gdzie będzie możliwość zrobienia zakupów przez trzy dni; od wtorku (29 października) do czwartku.

U nas wystawiają się głównie lokalni hodowcy i producenci. Warto wspierać swoich!

czytaj więcej


25 paź
2019

Gorzowskim przysmakiem zostało masło jabłkowe

W piątek na terenie Gorzowskiego Rynku Hurtowego odbył się finał konkursu na najsmaczniejszy Gorzowski słoik jabłkowy. Zwycięski przepis –  na masło jabłkowe - przygotowała Ewa Pietrzak, do której trafi ufundowana przez nas nagroda - szybkowar.

Konkurs na Gorzowski słoik jabłkowy trwał od 1 do 21 października. Gorzowianie nadesłali blisko 20 oryginalnych przepisów. Wszystkie zostały ocenione przez mistrzów sztuki kulinarnej - ambasadorów miasta w kampanii GORZÓW #Stąd JestemDawida Szkudlarka, Pawła Salamona i Łukasza Konika. Wybrali trzy najlepsze i przygotowali podczas wspólnego gotowania w czasie I Gorzowskiego Festiwalu Dyni i Chryzantemy.

Konkurs Gorzowski słoik jabłkowy dotyczył przetworów z jabłek, które będą podane w słoiku i poddane pasteryzacji. Dodatkowe punkty jurorzy przyznawali za wykorzystanie w przepisie jabłek z renety landsberskiej. W sprawie rodzaju i smaku potrawy, zgodnie z regulaminem, była dowolność. Najważniejszym warunkiem była konieczność wykorzystania jabłek w procesie jej przygotowania.

Konkurs, zorganizowany przez Wydział Promocji i Informacji UM Gorzowa, wspólnie z Gorzowskim Rynkiem Hurtowym, Zespołem Szkół Ogrodniczych i Gastronomicznych, to próba znalezienia gorzowskiego produktu regionalnego w oparciu o jabłko - renetę landsberską, odmianę wyhodowaną jeszcze w przedwojennym Landsbergu. Owoc doskonale nadaje się do przygotowywania przetworów, a te mogą być świetnym produktem, promującym miasto i pozytywnie wyróżniającym Gorzów na kulinarnej mapie Polski.

Docelowo produkcja zwycięskiego projektu będzie zlecona lokalnemu producentowi, a wyprodukowane słoiki staną się słodkim produktem promującym Gorzów.

Zwycięski przepis na masło jabłkowe tutaj

 

czytaj więcej