Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

Od 1997 r. na terenie miasta Gorzowa Wlkp. działa Gorzowski Rynek Hurtowy S.A., który  został powołany  przez 28 założycieli. Głównym celem było zorganizowanie rynku hurtowego z artykułami rolno- spożywczymi i ogrodniczymi w regionie, a także dzierżawa oraz wynajmem powierzchni magazynowo – handlowych. Największymi akcjonariuszami są Miasto Gorzów Wlkp., Miasto Kostrzyn nad Odrą, Starostwo Powiatu Gorzowskiego. W skład akcjonariatu wchodzą również: Stowarzyszenie Gorzowskich Sadowników i Warzywników, Krzeszyckie Stowarzyszenie Gospodarstw Rolnych oraz ponad 100 indywidualnych gospodarstw rolnych.

GRH S.A. reprezentuje branże:

 •  owocowo-warzywną
 • mięsną
 • pszczelarską
 • zaopatrzenie ogrodnicze

Przedmiotem działalności Spółki jest prowadzenie i zarządzanie rynkiem hurtowym – dostępnym 6 razy w tygodniu w godzinach od 2:00 – 7:00, a także detalicznym funkcjonującym w poniedziałki, środy, piątki i soboty w godzinach 7:00 – 13:00, a także zarządzanie i administrowanie targowiskami miejskimi.

Łącznie na terenach i obiektach GRH S.A. działalność prowadzi około 300 podmiotów gospodarczych zajmujących się handlem, importem, produkcją oraz usługami. Nasze targowisko przez dziesięciolecia dopracowało się znakomitej rozpoznawalności. Dzięki wieloletniej tradycji w świadomości gorzowian pozostaje „rynek przy Jerzego”. Każdego roku odwiedza go kilkadziesiąt tysięcy klientów indywidualnych oraz hurtowych, przybywając w dni targowe nie tylko z Gorzowa Wielkopolskiego i okolicy, ale także regionu całej północnej części województwa lubuskiego, jak i południowej części województwa zachodniopomorskiego. Znakomitym atutem jest bezpośrednia bliskość Nova Park –największej w regionie galerii handlowej, z której codziennie korzystają tysiące osób. To mogą być także Państwa klienci. Dysponujemy halą, w której funkcjonują sklepy branży meblowej, wyposażenia wnętrz, salon prasowy, firma z branży marketingu oraz reklamy. Ofertę wzbogacają topowa kwiaciarnia, hurtownia zabawek oraz największe w regionie centrum rozrywki rodzinnej.

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą propozycją współpracy. Oferujemy wynajem powierzchni handlowych, magazynowych oraz modułów handlowych –zarówno hurtowych jak i detalicznych oraz atrakcyjnych domków kupieckich – na targowisku. Jesteśmy także otwarci na propozycje naszych Partnerów. Zatrudniamy profesjonalną kadrę, która swoim doświadczeniem pomoże w przygotowaniu i dostosowaniu oferty do potrzeb i wymagań każdego zainteresowanego współpracą Klienta.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z aktualnymi ofertami, jak również z prowadzonymi akcjami promocyjnymi. Szczegółowe informacje na temat naszej działalności znajdą Państwo na naszej stronie internetowej, w zakładce AKTUALNOŚCI oraz na naszym oficjalnym profilu facebookowym.

 

Zarząd GRH S.A.:

 • Prezes Zarządu – Agata Dusińska

Rada Nadzorcza Gorzowskiego Rynku Hurtowego S.A.:

 • Dorota Depczyńska - Maruszak – Przewodnicząca Rady Nadzorczej

 • Tomasz Prokopiuk

 • Violetta Legan - Karlicka  

 • Izabela Piotrowicz

 • Natalia Burdz


Kapitał zakładowy:

9.290.000,00 zł

4.645 akcji

wartość nominalna jednej akcji : 2.000 zł


Wspólnicy i ich wkłady:

 • Miasto Gorzów – liczba  3.953 akcji  o wartości  7.906.000,00 zł,  85,10 % akcji w kapitale zakładowym,  liczba  głosów - 7.872,

 • Miasto Kostrzyn – liczba  62 akcji  o wartości  124.000,00 zł,  1,34 %  akcji w kapitale zakładowym,  liczba  głosów - 139,

 • Starostwo Powiatu Gorzowskiego- liczba 20 akcji o wartości 40.000,00 zł, 0,43 % akcji w kapitale akcyjnym, liczba głosów - 100,

 • Pozostali  -  liczba  610 akcji  o wartości  1.220.000,00 zł,  13,13 % akcji w kapitale zakładowym,  liczba  głosów – 3.050.

Gorzowski Rynek Hurtowy S.A. jest członkiem Stowarzyszenia Polskie Rynki Hurtowe (www.sprh.pl), w ramach którego prowadzi aktywną działalność na rzecz wspierania, rozwoju, promocji i integracji rolno-spożywczych rynków hurtowych skupiających obrót towarami rolno-spożywczymi na obszarze Polski.

GRH S.A. - statut tekst jednolity