Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna

W niedzielę już po raz drugi współorganizowaliśmy Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni”, podczas którego były gotowane i degustowane regionalne potrawy, a wieczorem wystąpiły gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

„Największy niedzielny obiad” rozpoczął się po godzinie 13; członkinie KGW zachęcały do bezpłatnego posmakowania wielu kulinarnych przysmaków; był m.in. bigos, pierogi czy ciasta. Najdłuższa kolejka ustawiła się do stoiska gorzowskiego Zespołu Szkół Gastronomicznych, gdzie serwowano litewski chłodnik oraz marynowaną polędwiczkę.

Na uczestników festiwalu czekało nie tylko pyszne jedzenie, ale także ogromna porcja kulinarnej wiedzy, wybory Miss wdzięku, loterie nagród i atrakcje dla najmłodszych. Żywe reakcje budziły pokazy i warsztaty kulinarne Karola Okrasy, Kuby Steuermarka i Katarzyny Gubały.

Najważniejszy konkurs – z wiedzy o Gorzowie – zorganizował Urząd Miasta, a ufundowane przez nas nagrody – koszyczki z „witaminowymi bombami” – ucieszyły zwycięzców.

Gorzowska edycja „Polski od kuchni” zakończyła się wręczeniem nagród najlepszym uczestnikom festiwalu oraz podziękowaniami dla zaangażowanych w jego organizację. Zwycięzcą gorzowskiej edycji festiwalu zostało KGW z Kłodawy i to ono będzie reprezentować nasze województwo podczas Wielkiego Finału, który odbędzie się na PGE Narodowym.

O godzinie 20.00 rozpoczął się dwugodzinny program gwiazd polskiej sceny muzycznej. Koncert w ramach letniej trasy „Roztańczona Polska” zorganizowała Telewizja Polska. Wystąpili: król Latino Skolim, Filip Lato, Piękni i Młodzi, Andre oraz DJ Adamus. Koncert można było też oglądać na żywo w TVP3.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Galeria zdjęć