Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna

Przed nami kolejna edycja znanego i dobrze przyjętego w mieście eventu „Wymień Odpady na Kulturalne Wypady”. Celem przedsięwzięcia spółki Inneko jest uświadomienie mieszkańcom, że recykling to przyszłość, a dbanie o środowisko naturalne jest priorytetowym zadaniem współczesnego społeczeństwa.

„Wymień Odpady na Kulturalne Wypady” to jednodniowa akcja, podczas której każdy uczestnik przynosząc określoną, niewielką ilość surowców (tj.: makulatury, plastikowych butelek, puszek czy też zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego) otrzymuje bilet na imprezę kulturalną, sportową lub do lokalu gastronomicznego.

W tym roku akcja „WOnKW” będzie miała charakter pikniku, podczas którego oprócz wymiany surowców na bilety, mieszkańcy skorzystają z licznych atrakcji, w tym warsztatów oraz pokazów. Na głównej scenie odbędą się pokazy artystyczne, w tym pokaz zumby. Swoją obecność podczas imprezy zapowiedziały już m.in. Klub Sportowy Stal Gorzów, Szkoła Koszykówki „Kangoo Kids”, Laboratorium Inneko, Radio Plus czy Holistic Centrum. Będzie też coś dla żołądka, bo na imprezie pojawią się foodtrucki. Do tego mieszkańców czeka zupełna nowość – „Recykling Fashion Show”, czyli pokaz mody śmieciowej, który będzie rozstrzygnięciem naszego konkursu na najlepszą kreację stworzoną z… odpadów. Inneko nie zapomniało też o najmłodszych i specjalnie z myślą o dzieciach zaplanowało edukację ekologiczną oraz dmuchane zamki. Dodatkowo będzie możliwość zakupu certyfikowanej Renety Landsberskiej na stoisku Gorzowskiego Rynku Hurtowego. Każda osoba, która zakupi drzewko otrzyma certyfikat świadczący o oryginalności rośliny.

Tegoroczna edycja „WOnKW” odbędzie się 21 kwietnia na terenie targowiska Gorzowskiego Rynku Hurtowego, tuż obok wyjścia z centrum handlowego NoVa Park. Na uczestników będą czekać bilety m.in. do teatru, kin, filharmonii, na Słowiankę, do parku trampolin Fun Jump, na mecze Stali czy np. do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !