Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna

Na ryneczku przy Jerzego są różne zapachy. Jeden z nich to lawenda. Rzadko zdarza się roślina tak wszechstronnie użyteczna. Zawarty w niej olejek eteryczny ma właściwości zarówno lecznicze, jak i kosmetyczne. Ma wspaniałe właściwości aromaterapeutyczne, a jednocześnie jej zapach... odstrasza mole. Jest też piękną rośliną dekoracyjną i ozdobną.

- Polecam lawendę – powiedział Tomasz Rosochadzki, który przywozi tę roślinę z własnej Szkółki Roślin Ozdobnych w Łupowie.

Szkółka produkuje drzew i krzewy iglaste, liściaste oraz trawy ozdobne i kwiaty wieloletnie – byliny. Wiele z nich można zobaczyć na ryneczku.

- Związki aromatyczne, zawarte w olejku lawendowym, wpływają tonująco na układ nerwowy. To oznacza, że zapach tego olejku uspokaja, łagodzi skutki stresu i napięcia nerwowego, ułatwia zasypianie. Warto mieć tę roślinę pod ręką – zachęca pan Tomasz.

Charakterystycznego zapachu lawendy nie da się pomylić z żadnym innym. Słodki, głęboki, ale jednocześnie lekko drażniący aromat lawendy jest na tyle silny, że nikt nie przejdzie obok niej obojętnie. Dlatego #WspierajLokalnyBiznesKupujnaJerzego