Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna

Powrócił Gorzowski Bieg Gwiazdkowy. Tegoroczna, ósma edycja, odbyła się w sobotę, tradycyjnie już w parku Kopernika. Miłośnicy biegania na świeżym powietrzu wykazali się swoimi umiejętnościami, niosąc jednocześnie pomóc innym.

Przedświąteczny bieg po zdrowie zawsze odbywa się w szczytnym celu. W tym roku dochód z biegu zostanie przeznaczony na pomoc dla chorujących małych gorzowian - Małgosi, Michała i Mikołaja oraz na biwak dla drużyny harcerskiej, która pomogła w organizacji imprezy i dopingowała biegaczy na trasie biegu.

- Cały dochód z opłat startowych jest przekazywany na cele charytatywne. Liczymy, że dzięki naszym sponsorom, dzięki biegaczom, uda nam się zgromadzić ponad 20 tysięcy złotych. Od samego początku wraz z przyjaciółmi ze stowarzyszenia „Można Samemu” ustaliliśmy, że robimy dwa biegi charytatywne – Bieg Wielkanocny i Bieg Gwiazdkowy. Dwa razy do roku dajemy coś od siebie, żeby pomóc innym – powiedział radny Piotr Wilczewski - główny organizator, prezes stowarzyszenia „Można Samemu”.

Na mecie na biegaczy czekały nie tylko gratulacje i medale, ale także – ufundowane przez Gorzowski Rynek Hurtowy – pełne witamin dorodne jabłka.

Start biegu głównego, na dystansie pięciu kilometrów, odbył się w samo południe. Uczestniczyło w nim ponad 330 biegaczy, wcześniej biegały dzieci.  

Galeria zdjęć