Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna

W pierwszy wrześniowy weekend na Starym Rynku, w ramach cyklu Dobry Wieczór Gorzów, wystąpił kwartet smyczkowy i zespół LiN, a ich występy przeplatał konkurs dla publiczności wiedzy o Gorzowie. Chętnych do odpowiedzi było wielu; wszak nagrodami były skrzynki pełne świeżych i smacznych warzyw, ufundowane przez Gorzowski Rynek Hurtowy.

W konkursie były pytania, na które odpowiedź znali wszyscy, ale na niektóre, np. o rok rozpoczęcia w naszym mieście produkcji taśmy magnetofonowej, albo w których latach po Gorzowie jeździły trolejbusy, padały różne odpowiedzi.

W ostatnich miesiącach, z inicjatywy GRH i we współpracy z Zespołem Szkół Gastronomicznym oraz Urzędem Miasta, udało się przygotować kilka fajnych wydarzeń, związanych również z tegorocznym Rokiem Owoców i Warzyw, ogłoszonym przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Przypomnijmy, że w ramach promocji zdrowego odżywiania, z surowców pochodzących od lokalnych producentów i dostawców w Dniu Matki do rąk gorzowskich mam trafiły warzywne kanapki.

Wiadomo, że na upały najlepszy jest chłodnik, a i kanapka może być zdrowa i kolorowa. W połowie czerwca mogli się o tym przekonać przyjeżdżający autobusem na przystanek przy Łaźni Miejskiej, kierowcy gorzowskiego MZK. Chłodnik i kanapki przygotowali dla nich uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych pod opieką swoich nauczycieli. Z poczęstunku skorzystali także pasażerowie ich autobusów.

Z kolei z okazji 764. urodzin miasta przygotowaliśmy dla gorzowian owocowy poczęstunek; energetyczne wsparcie dla uczestników koncertu Majki Jeżowskiej.

- Chcemy, by nawyk spożywania świeżych warzyw i owoców był elementem diety jak największych grupy gorzowian, a przy okazji przypominamy o tym, że na ryneczku przy Jerzego mamy największy wybór zdrowych produktów od lokalnych producentów – powiedziała prezes GRH Agata Dusińska.