Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna

Z okazji 764. urodzin miasta Gorzowski Rynek Hurtowy oraz Zespół Szkół Gastronomicznych przygotowały dla gorzowian owocowy poczęstunek; energetyczne wsparcie dla uczestników piątkowego koncertu Majki Jeżowskiej.

To już kolejna propozycja Gorzowskiego Rynku Hurtowego, który wraz z Urzędem Miasta i Zespołem Szkół Gastronomicznych promuje zdrowe odżywianie, z surowców pochodzących od lokalnych producentów i dostawców. Ma to związek z ogłoszonym przez ONZ Rokiem Owoców i Warzyw.

Na upały najlepszy jest chłodnik, a kanapka może być zdrowa i kolorowa. W połowie czerwca mogli się o tym przekonać przyjeżdżający autobusem na przystanek przy Łaźni Miejskiej, kierowcy gorzowskiego MZK. Chłodnik i kanapki przygotowali dla nich uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych pod opieką swoich nauczycieli. Z poczęstunku skorzystali także pasażerowie ich autobusów.

W Dniu Matki do rąk gorzowskich mam trafiły warzywne kanapki. W ich produkcję zaangażowali się uczniowie „gastronomika”, a o składniki do ich przygotowania zadbali pracownicy Gorzowskiego Rynku Hurtowego. 

Chcemy, by nawyk spożywania świeżych warzyw i owoców był elementem diety jak największych grupy gorzowian, a przy okazji przypominamy o tym, że na ryneczku przy Jerzego mamy największy wybór zdrowych produktów od lokalnych producentów - podkreśliła prezes GRH Agata Dusińska.

Galeria zdjęć