Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna

Na upały najlepszy jest chłodnik, a kanapka może być zdrowa i kolorowa. We wtorek (15 czerwca) mogli się o tym przekonać, przyjeżdżający autobusem na przystanek przy Łaźni Miejskiej, kierowcy gorzowskiego MZK. Chłodnik i zdrowe kanapki przygotowali dla nich uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych pod opieką swoich nauczycieli. Z poczęstunku skorzystali także pasażerowie ich autobusów.

- Obiecaliśmy co najmniej jedną „zdrową” akcję miesięcznie. Były już m.in. bukiety owocowo-warzywne, kanapki dla mam na Dzień Matki, a teraz przyszedł czas na wsparcie kierowców komunikacji miejskiej, aby wozili nas zdrowi, wypoczęci, po smacznym i pełnowartościowym posiłku – powiedziała prezes GRH Agata Dusińska.

We wtorkowe południe każdy kierowca, który na swej trasie miał przystanek „przy łaźni”, tj. między innymi kierowcy autobusów linii 107, 122, 124, 125 i 126 został poczęstowany przez uczniów „gastronomika” zupą z botwinki, kanapką z warzywami oraz owocem. Przy okazji z kunsztem przyszłych kucharzy mogli się zapoznać pasażerowi ich autobusów oraz przechodzący w pobliżu tego przystanku mieszkańcy Gorzowa.

To już kolejna propozycja Gorzowskiego Rynku Hurtowego, który wraz z Urzędem Miasta i Zespołem Szkół Gastronomicznych, a tym razem i z Miejskim Zakładem Komunikacji, promuje zdrowe odżywianie, z surowców pochodzących od lokalnych producentów i dostawców, w związku z Rokiem Owoców i Warzyw.

Galeria zdjęć