Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna

Coraz bardziej przekonujemy się, że najlepsza i najzdrowsza żywność, to ta, która powstaje blisko nas, z lokalnych produktów. Od wieków wiadomo też, że gotowanie i jedzenie łączy ludzi. Dlatego uznaliśmy, że najlepszym sposobem poznania naszych sąsiadów z drugiej strony Odry będzie wspólne gotowanie potraw z regionalnych produktów.

26 września na ryneczku przy Jerzego wspólnie z sąsiadami z Niemiec będziemy wymieniać doświadczenia i wspólnie gotować potrawy ze składników pochodzących od lokalnych producentów, przy okazji propagując spędzanie wolnego czasu na powietrzu.

Projekt Rynek smakuje jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Interreg VA Brandenburgia- Polska 2014-2020, Funduszu Małych Projektów Euroregionu Pro Europa Viadrina pn. „Redukować bariery - wspólnie wykorzystywać silne strony”.

Celem programu jest m.in. rozwój współpracy i kontaktów pomiędzy konsumentami z Polski i Niemiec, integracja i wspólne spędzanie czasu, na powietrzu, a także wymiana doświadczeń między polskimi i niemieckimi ekspertami w gotowaniu. Program promuje regionalne produkty, ideę zdrowego żywienia, kupowanie lokalnych produktów oraz zaopatrywania się w nie na targowiskach.