Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna

 

Gorzowski Rynek Hurtowy przyłącza się do akcji „Gorzów oj!czysty” i zachęca do tego innych. - Każda akcja, która poprawi ład i porządek w mieście, ma sens i jest bardzo potrzebna – powiedziała Agata Dusińska, prezes spółki.

- Odpowiadamy za czystość na bulwarach, boleśnie odczuwamy problemy zaśmiecania i wandalizmu. Gorzów to nasz dom i chcemy, aby było w nim czysto – dodała.

Gorzów oj!czysty to nazwa zaplanowanej na ten rok kampanii społecznej, która zmierza do tego, żebyśmy żyli w czystszym, a przez to ładniejszym i bardziej przyjaznym otoczeniu. Oficjalnie kampania wystartuje 20 marca oryginalnym konkursem na marzannę z recyklingu. 

Zakończenie kampanii zaplanowano w trzecim tygodniu września, bo wtedy przypada doroczna akcja Sprzątanie świata. Organizatorzy chcą namówić gorzowian, małych i dużych, zarówno zorganizowanych, jak i nigdzie niezrzeszonych, aby w tym dniu, zamiast górnolotnie „sprzątać świat”, podnieśli z chodnika choć jeden papierek.

W kampanii uczestniczą gorzowskie media, instytucje, formalne i nieformalne organizacje społeczne. - Chcielibyśmy, żeby nasze miasto było czyste, ładniejsze, bardziej w porządku. Marzy nam się, żeby każda gorzowianka i każdy gorzowianin uwierzyli, że to, jak wygląda Gorzów, zależy też od nich – podkreślają organizatorzy kampanii.