Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna

   

Uczestnicy konferencji Open Eyes Economy w Krakowie przez dwa dni będą mogli skosztować gorzowskie jabłka i jabłkowe przysmaki. To pod Wawelem pierwszy raz częstujemy gorzowskim masłem jabłkowym - przysmakiem regionalnym z naszego miasta.

Na gorzowskim stoisku będzie można spróbować smaku landsberskiej renety, gorzowskiego masła jabłkowego oraz innych przysmaków z jabłkiem w roli głównej. Za przygotowanie gorzowskich specjałów na miejscu odpowiada Krzysztof Marciniak, szef kuchni, nauczyciel Zespołu Szkół Gastronomicznych w Gorzowie. Partnerem w organizacji miejskiego stoiska jest Gorzowski Rynek Hurtowy.

Gorzowskie stoisko zorganizowane zostało w ramach konferencyjnej kawiarni tematycznej. W tym roku podczas Open Eyes Economy Summit prezentują się producenci jabłek i jego przetworów. Gorzów jest m.in. w towarzystwie Grójeckich Jabłek, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Tłoczni Maurer i Jabłek Łąckich oraz polskiej Ekologii.

Powodem do zaproszenia Gorzowa na krakowską konferencję był niedawno rozstrzygnięty konkurs na najsmaczniejszy Gorzowski Słoik Jabłkowy. Organizatorzy OEES 2019 dostrzegli potencjał renety landsberskiej w promowaniu regionu.

Konferencja Open Eyes Economy Summit w Krakowie to międzynarodowy szczyt ekonomiczny, odbywający się w Krakowie od 2016 roku i gromadzący wybitne osobistości ze świata nauki, ekonomii, kultury i polityki. Kongres jest poświęcony ekonomii opartej na wartościach społecznych.

Galeria zdjęć