Gorzowski Rynek Hurtowy S.A.

strona główna

Gorzowski Rynek Hurtowy w ostatnie dwa piątki prowadził sprzedaż renety landsberskiej. Każdy nabywca otrzymywał certyfikat pochodzenia drzewka. Wszystkie przeznaczone do sprzedaży sadzonki znalazły nabywców.

- Moda na posiadanie w swoim ogrodzie jednego z symboli miasta bardzo cieszy. Dlatego zapraszamy w najbliższy piątek na rynek przy Jerzego, gdzie wystawimy do sprzedaży kolejne sadzonki tej „gorzowskiej” jabłoni – poinformowała prezes GRH Agata Dusińska.

GRH przypomina także, iż trwa konkurs na „Gorzowski słoik jabłkowy”. Do 21 października można nadsyłać do gorzowskiego Urzędu Miasta przepis na danie lub potrawę, które da się zapasteryzować w słoiku. Głównym składnikiem powinno być jabłko, najlepiej reneta landsberska.

W konkursie przewidziane są nagrody: główną - sprzęt kulinarny - ufunduje Gorzowski Rynek Hurtowy. Docelowo produkcja zwycięskiego projektu będzie zlecona lokalnemu producentowi, a wyprodukowane słoiki staną się słodkim produktem promującym Gorzów.

W jury konkursu będą zasiadać mistrzowie kuchni, kucharze, szkoleniowcy i instruktorzy kulinarni – ambasadorowie miasta w kampanii GORZÓW #Stąd Jestem: Dawid Szkudlarek, Paweł Salamon i Łukasz Konik.

Wybrane najlepsze projekty przygotują osobiście, wypróbują i wskażą ten, który będzie najsmaczniejszy i najbardziej pomysłowy, a jednocześnie nadający się do pasteryzacji, by gotowy produkt jak najdłużej zachował świeżość.